У гетьманській столиці демонтували пам'ятник Леніну. ФОТО

У Глухові Сумської області комунальні служби демонтували бронзовий пам'ятник Володимиру Леніну.

В заході взяв участь новообраний мер міста, нащадок відомого роду меценатів Мішель Терещенко, повідомляє УНІАН.

"Ленін поставив Україну в абсолютну залежність від Москви, знищував священиків, зачищав монастирі, створив диктаторський режим, що проповідував смерть, голод, насильство, депортації, заслання мільйонів людей, - зазначив міський голова. - Ленін змусив мою родину покинути Україну".

 

Раніше Терещенко обіцяв обов'язково знести пам'ятник Леніну в центрі міста - причому зробивши це в цивілізованому порядку, за рішенням міськради.

Ленін і міський голова

"Думаю, таким чином комунальні служби вирішили привітати Глухівського міського голову з Днем місцевого самоврядування", - написала у Facebook користувачка Олена Єскіна, яка оприлюднила фото демонтажу.

 

Сам пам'ятник зроблений з бронзи, має вагу близько 5 тонн. Зняли його з постаменту з допомогою вантажного автокрана.

 Goodbye, Lenin! (c)

В даний час пам'ятник переданий на зберігання одному з комунальних підприємств міста, а подальшу його долю мають вирішити депутати Глухівської міськради.

Єскіна додала, що разом із Леніним було демонтовано пам'ятник більшовику Василю Циганку, розташований неподалік, у Центральному парку Глухова.

 Розібрали і постамент

Історичну центральну площу Глухова мер хоче зробити такою, якою вона була в часи його предків: з фонтанами, кафе тощо.

Нагадаємо, у 2014 році повідомлялося, що міська рада Глухова планувала віддати історичну Ярмаркову площу під житлову забудову.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), перший голова уряду більшовицької Росії, ідеолог створення СРСР.

Дивіться також:

Історія пам'ятника Леніну в Києві. ФОТО

В Одесі відновили перший пам'ятник Леніну. ФОТО

У Бухаресті відновили пам'ятник Леніну. У вигляді гідри. ФОТО

Польського мобільного оператора змусили прибрати рекламу з Леніним. ВІДЕО

В Одесі пам'ятник Леніну перетворили на Дарта Вейдера. ФОТО

У Донецьку під час реставрації спотворили Леніна. ФОТО

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя ховали 6 років

Ленін про Україну. Текст Скрипника 1924 року

Інші матеріали за темою "ЛЕНІН"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.