Спецпроект

МЕМОРІАЛ У ГУТІ ПЕНЯЦЬКІЙ ЗНОВУ СПЛЮНДРУВАЛИ. ФОТО. ДОПОВНЕНО

Щойно ввечері 14 березня стало відомо про новий акт вандалізму на Меморіалі у Гуті Пеняцькій.

Фото сплюндрованого меморіалу публікує спільнота Західний Інформаційний Фронт.
 Хрест у Гуті Пеняцькій гнову сплюндрований. Фото спільноти  Західний Інформаційний Фронт
 
Меморіал був висаджений у повітря невідомими 8 січня цього року. Але протягом місяця після інциденту відновлений коштом місцевої громади.
 
Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав виконавців акту "варварами". "Гута Пеняцька є і буде символом поєднання українців і поляків. Зусилля барварів марні. Але покарати їх  наш обов'язок",  написав урядовець у "Твіттері".

Володимир Адамець з Бродівської райдержадміністрації, на території якої стоїть пам’ятник, у розмові з Польським агентством друку повідомив, що образливі написи були негайно ж стерті:

"Це я виявив руйнування. У неділю, коли я був на кладовищі в Підкамені, де так само розмальовано польський пам’ятник, щось мені підказало поїхати до Гути. Я побачив ці написи і повідомив правоохоронців та Службу безпеки України. Пошкодження були негайно видалені", — цитує Адамця Prostir.pl.

10 березня був сплюндрований пам’ятник львівським професорам, розстріляним нацистами у 1941 році. 12 березня образливі написи і червона фарба з’явилася у Підкамені на Львівщині, на меморіалі полякам, які загинули у польсько-українському конфлікті.   

Читайте також:

Війна пам'ятників триває. Тепер у Підкамені

Вандалізм у Підкамені та Львові. Реакція органів влади та дипломатів

Пам’ятник у Гуті Пеняцькій відбудований

НЕВІДОМІ ПІДІРВАЛИ МЕМОРІАЛ У ГУТІ ПЕНЯЦЬКІЙ. ФОТО, ВІДЕО

Вандалізм у Гуті Пеняцькій. Реакція в Україні та Польщі

Вандали пошкодили Меморіал жертвам комунізму у Биківні. ФОТО

Інцидент у Биківні. Реакція органів влади та дипломатів

Інститут нацпам'яті опублікував заяву з приводу руйнування українських могил у Польщі

Польські активісти: Відозва з Верхрати

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.