Спецпроект

Біля Меморіалу жертвам Голодомору Фельдман Екопарк побудує каплицю

На території Фельдман Екопарк, що розташований поруч із Меморіалом жертвам Голодомору, буде побудований історико-культурно-освітній комплекс, частиною якого стане православна каплиця для поминання пам'яті невинних жертв.

Як повідомили Depo.Харків в Екопарку, будівництво каплиці планується почати найближчим часом.

 

Нагадаємо, що нещодавно поруч з пам'ятником жертвам Голодомору з'явилася "Долина альпак" Фельдман-екопарку. Це сусідство викликало хвилю обурення в соціальних мережах.

Історико-культурно-освітній комплекс створюватиметься на території, яку зараз тимчасово займає "Долина альпака". Він буде включати в себе серйозні освітні проекти, в тому числі музеї та виставки під відкритим небом, буде знайомити з історією України і культурою народів світу, залучати креативну молодь.

Крім того, там будуть розміщені освітньо-інформаційні стенди, що стосується трагічного минулого, зокрема, про Голодомор і Голокост, а також про права тварин і про цінності життя всіх мешканців нашої планети.

"Враховуючи сусідство з меморіалом, до створення комплексу підійдуть з усією серйозністю, зокрема, буде побудована каплиця для поминання жертв Голодомору. Та й в цілому Фельдман Екопарк завжди приділяв увагу темі пам'яті жертв Голодомору.

У День пам'яті жертв Голодомору (28 листопада) в Екопарку, як і завжди, нічого очікувати розважальних заходів. На центральній алеї наші співробітники і гості запалять свічки в пам'ять про загиблих. Ми щорічно, і в цьому році також, проводимо роботи з благоустрою Меморіалу - розповів адвокат Фельдман Екопарк Олексій Стовба.

- Тому мені абсолютно незрозумілі ті звинувачення в неповазі до пам'яті жертв, які зараз лунають на нашу адресу в телеграм-каналах і деяких ЗМІ. У Києві паби спокійно сусідять з меморіальним комплексом Голодомору, а наш екологічний проект чомусь викликав таку реакцію.

Вважаю, що вони інспіровані політиканами правого спрямування з метою зганьбити нашу репутацію і отримати дивіденди від розпалювання національної та релігійної ворожнечі. Ми цього не допустимо.

Після виборів про деяких політиків почнуть забувати. Тому вони хочуть нагадати про себе. При цьому на те, що в радіусі кілометра від Меморіалу є розважальні заклади, ресторани, інші комерційні об'єкти, уваги не звертають.

Як і на те, що в Екопарку проходять реабілітацію діти з особливими потребами, ветерани АТО. Тобто тут не тільки шанують пам'ять про жертв минулого, а й допомагають тим, хто цього потребує зараз".

Стовба підкреслив, що те, що Меморіал жертвам Голодомору є сусідами з територією Фельдман Екопарк, вже використовується для залучення уваги людей до пам'яті про цю трагедію.

Під час Балу хризантем, на якому побували сотні тисяч людей із усіх регіонів України, гіди екопарку рекомендували гостям побувати і на розташованому поруч Меморіалі.

Він також зазначив, що Фонд Олександра Фельдмана, проектом якого є Фельдман Екопарк, вже майже чверть століття займається питаннями історичної пам'яті і толерантності: реалізовані проекти "Пам'ять і вдячність", "Спадщина", Інститут прав людини і толерантності, "Музей релігій".

Фонд брав участь у проекті по створенню парку Голодомору в Ізраїлі. У Галереї "АВЕК" проходила виставка розсекречених архівних документів про трагедію Голодомору, в рамках якої відбувся всеукраїнський круглий стіл істориків, що зробив істотний вплив на ініціацію процесу світового визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.