Спецпроект

У Львові відкрили виставку особистих речей Грицька Чубая

До 75-річчя з дня народження поета у Львові відкрили експозицію під назвою "Грицько Чубай. Світло і Сповідь".

У Празі відкрилася виставка до 150-річчя Олександра Кошиця

9 квітня у Національній бібліотеці Чеської Республіки у Празі відкрилась виставка «Чотири ноти з України» з історії «Щедрика» присвячена 150-річчю диригента й культурного дипломата України Олександра Кошиця.

АНОНС: Публічний діалог "Життя після життя. Особисті книжкові колекції в українських культурних інституціях"

У рамках заходу відбудеться передача колекції доктора юридичних наук, дипломата, автора правової оцінки голодомору як геноциду, колишнього співробітника Національного музею Голодомору-геноциду Володимира Василенка до музейної книгозбірні.

У заповіднику "Нагуєвичі" оцифрували записи старожилів

В Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі" оцифрували і оприлюднили записи старожилів з Львівщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Закарпаття, Волині та Лемківщини.

АНОНС: "Декомунізація: як чотири закони зміниои суспільство за 10 років"

9 квітня 2015 року Верховна Рада України, з ініціативи Українського інституту національної пам’яті, ухвалила чотири закони, які стали називати декомунізаційними.

Конкурс наукових робіт про український визвольний рух на честь Олександра «Капи» Ющенка

13 Бригада Національної гвардії України «Хартія» організовує конкурс наукових робіт про український визвольний рух на честь Олександра «Капи» Ющенка спільно з Волинський національний університет імені Лесі Українки.

На Майдані Незалежності відкрили Алею памʼяті

На Майдані Незалежності у Києві відкрили Алею Памʼяті на честь полеглих воїнів батальйону "Вовки Да Вінчі".

Ексгумації жертв Волинської трагедії в Пужниках розпочнуться 24 квітня

24 квітня в Пужниках на Тернопільщині розпочнеться ексгумація тіл поляків, які загинули під час Волинської трагедії.

АНОНС: Лекція Вахтанга Кіпіані у Вінниці "На щиті у вічність: як вшановували захисників України у діаспорі"

6 квітня у Вінниці відбудеться публічна лекція історика, журналіста та військовослужбовця Вахтанга Кіпіані "На щиті у вічність: як вшановували захисників України у діаспорі".

Науковців запрошують до участі у конференції "Політика нацистських обвинувачень: Радянський Союз і антирадянські націоналізми в період Холодної війни"

Центр сучасної історії імені Миколи Гаєвого при Українському Католицькому Університеті спільно з Мюнхенським університетом Людвіга-Максиміліана запрошують до участі у конференції "Політика нацистських обвинувачень: Радянський Союз і антирадянські націоналізми в період Холодної війни".

У Полтаві розпочали демонтаж пам’ятника на місці відпочинку Петра І

У Полтаві розпочався перший етап демонтажу пам’ятника на місці відпочинку російського царя Петра І.

АНОНС: Публічна дискусія "Українські сліди Катинського злочину"

4 квітня у Музеї війни відбудеться публічна дискусія, присвячена 85-м роковинам розстрілів польських військовополонених, здійснених органами НКВД СРСР за цілком секретним наказом партійно-державного керівництва СРСР.

АНОНС: Розмова зі Святославом Липовецьким "Героїчне покоління: як формувалися і за що боролися українські націоналісти 1930-х"

З нагоди виходу книжки Святослава Липовецького "Вбити міністра. Варшавський замах та інші пригоди українських націоналістів" відбудеться розмова з автором про покоління, що створило Організацію українських націоналістів.

Державний історико-архітектурний заповідник "Стародавній Київ" очолив Роман Маленков

Голова громадської організації "Україна Інкогніта" Роман Маленков очолив Державний історико-архітектурний заповідник "Стародавній Київ".

В Аргентині розсекретять документи про нацистів, які втекли туди після Другої світової війни

Аргентина планує розсекретити документи, пов’язані з діячами нацистської Німеччини, які після завершення Другої світової війни знайшли притулок у країні.

АНОНС: Лекція Романа Подкура "Великий терор: портрет виконавця масових операцій"

2 квітня в онлайн-форматі відбудеться лекція історика Романа Подкура "Великий терор: портрет виконавця масових операцій".

"Хартія" запрошує істориків на посаду інструктора з гуманітарної підготовки та історико-ідеологічного навчання

13 бригада оперативного призначення НГУ «Хартія» потребує фахівців із історичною або політологічною освітою для проведення гуманітарного та ідеологічного навчання на посаду Інструктор з гуманітарної підготовки та історико-ідеологічного навчання.

Дослідників запрошують опрацювати документи самвидаву з приватного архіву Анатолія Шацького

Частина документів збереглися лише в одному екземплярі і раніше ніде не публікувалися.

Памʼятне місце Сирецького нацистського концтабору не внесуть до Державного реєстру нерухомих памʼяток

Консультативна рада Департамент охорони культурної спадщини КМДА відхилила облікову документацію та рекомендувала не вносити до Державного реєстру нерухомих памʼяток "Памʼятне місце Сирецького нацистського концтабору".

У Києві відкрилася виставка "Гривня. Більше ніж гроші"

28 березня в Українському Домі у Києві відкрилася виставка "Гривня. Більше ніж гроші", що представляє багатовимірну сутність національної валюти: її символічні, історичні та мистецькі аспекти.