Спецпроект

1984: реклама першого Macintosh від Apple

Рекламний ролик авторства Рідлі Скотта, який крутився всього один день, але став класикою. "Макінтош" бореться з тиранією Великого Брата і обіцяє, що 1984-ий рік не стане "1984-им" із роману Орвелла.

27 (!) років тому компанія Apple представила свій персональний комп'ютер - Macintosh. Це був перший ПК з графічним інтерфейсом і мишею, котрі стали простішими для стосунків пересічного юзера з компом, ніж інтерфейс командного рядка.

Перед презентацією нового продукту "яблучники" запустили рекламу з анонсом події. Ролик був у ротації всього добу, але став класикою.

Сюжет обігрує похмуру антиутопію Джорджа Орвелла. Спортивна героїня, яка, очевидно, і має символізувати новий продукт, знищує екран, з якого Великий Брат провадить для зазомбованих громадян п'ятихвилинку ненависті.

Інтер-Нєт! Чому СРСР так і не створив державну інформаційну мережу

І слоган: "24 січня Apple Computers представить Macintosh. І ви побачите, чому 1984 не виглядатиме, як "1984".

Режисером ролику був Рідлі Скотт.

З того часу продукція компанії стала настільки культовою, що вже з'явилися і сатиричні пародії на перший рекламний ролик Мака, де Великим Братом виступає засновник Apple Стів Джобс.

Відеозапис презентації першого Macintosh (ПК говорить, жартує, що не треба довіряти компам, "яких ви не можете підняти" і хвалить своїх творців Джобса і Возняка :) під овації величезного залу) дивіться тут.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін

1943-2022: Від нацистів – до рашистів

Імперія, яка ніколи не була до кінця засуджена й покарана за свої злочини в минулому, сьогодні повертається у своїй потворній, абсурдній реінкарнації держави-терориста. Спроби умиротворити агресора, призвели до катастрофічних наслідків – він знову чинить масові вбивства, депортації, зґвалтування і грабунки в самому центрі Європи в ХХІ столітті, реалізовуючи цілеспрямований, неприкритий, "ідеологічно обґрунтований", підкріплений псевдоісторичними наративами та дегуманізуючими формами пропаганди, акт геноциду української нації. Але, як показує історія, крах тиранії – неминучий

Коломацький переворот. Вибори Івана Мазепи

У всьому звинуватили гетьмана Івана Самойловича, засудили його і відправили разом з родиною у вигнання, а все майно конфіскували. Ініціатори змови проти Івана Самойловича і організатори цього катастрофічного походу отримали державні нагороди. У Національному архіві Швеції знайдені листи про ці історичні події. Ми надаємо повноцінні тексти німецькомовних джерел з перекладами українською