Спецпроект

МЕР ЛЬВОВА: БАНДЕРА І ШУХЕВИЧ – ЦЕ НАШІ ГЕРОЇ

4 березня відбулися урочистості із вшанування пам’яті командувача УПА Романа Шухевича у його родинному селі Краковці на Яворівщині.

Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

У заходах взяли участь голова Львівської облради Олег Панькевич, депутати Львівської облради, керівництво Яворівського району, мешканці села та учні Краковецької школи, яка носить ім'я Шухевича.

Біля погруддя Шухевичу відбулася панахида та віче.

"У цьому особливому місці ми відчуваємо зв'язок між нами і нашими попередниками. Цими стежками ходив Роман Шухевич, який був, є і буде для нас і наступних поколінь тим ідеалом, на який треба рівнятися", - заявив Панькевич.

Що знайшли у Шухевича 5 березня 1950 року

"Ми повинні повертатися до вічних українських цінностей, наслідувати наших героїв, тому що проти них ведуть боротьбу - не збройну, а інформаційну. Із нас хочуть витравити нашу пам'ять, пам'ять про наше минуле, зокрема, і про героя Романа Шухевича", - додав він.

Панькевич також ознайомився зі школою, оглянув музей Шухевича.

У свою чергу мер Львова Андрій Садовий закликав ушанувати пам'ять героїв.

"Львів'яни повинні твердо стояти на позиціях. Шухевич, Бандера - це наші герої, які воювали за незалежність нашої країни, вони не захоплювали чужої території, вони боронили нашу землю. Приємно, що діти та молодь пам'ятають та вшановують героїв", - заявив Садовий, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

У суботу у Львові низку заходів, присвячених 61-ій річниці з дня смерті Шухевича, проведе львівський осередок НСОУ "Пласт".

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.