Спецпроект

В Одеси новий герб - з зіркою героя Радянського союзу

Сесія Одеської міськради затвердила нове зображення і опис малого герба Одеси, додавши до чинного герба зображення п'ятикутної зірки.

Про це повідомляє одеський "Репортер".

Рішення про прийняття змін у символіку територіальної громади міста підтримали 93 депутати, які вирішили додати до герба Одеси (срібного якоря-кішки на черленому полі) Зірку героя.

Проект рішення про внесення таких змін був підтриманий депутатським корпусом ще на початку грудня, після чого було проведено конкурс на кращий варіант нового герба.

Розглядалася можливість розміщення на зображенні двоголового орла, але незабаром цю пропозицію відхилили.

"Ми пишаємося тим, що наше місто є містом-героєм. Думаю, хто виріс в Одесі - ми це всотали в себе з дитинства", - заявив тоді одеський міський голова Олексій Костусєв, який народився в місті Нєвєльск на острові Сахалін.

За словами Костусєва, про зірку в гербі Одеси його просили ветерани Другої світової. "Тому в символіку міста має бути введена зірка Героя Радянського Союзу", - зазначив мер.

"Місто-герой" - радянське почесне звання, засноване в 1945 році.

Нагадаємо, що в лютому 2011 року Олексій Костусєв заявив, що "у нас є своя ідеологія, і ми за неї боротимемося".

В березні 2011 року одеська міськрада зобов'язала державні установи вивішувати червоні прапори на день Визволення міста від нацистів і в день Перемоги. Саме з цього рішення розпочалася інформаційна кампанія "прапора Перемоги".

У квітні 2011 року місцева влада привітала одеситів з днем Визволення міста плакатами з зображенням румунських окупантів.

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році