Спецпроект

Відкрився онлайн-архів Першої світової війни. ФОТО

Офіційно запрацював європейський віртуальний архів "Europeana 1914-1918", присвячений Першій світовій. Оцифровано 500 тисяч артефактів з часів Великої Війни.

Про це повідомляє Дойче Велле з посиланням на агенцію epd.

Координацію проекту здійcнювала Берлінська державна бібліотека.

У пошуках експонатів для мережевої бази даних співробітники бібліотек і архівів з 8 європейських країн оцифрували понад півмільйона джерел та експонатів того часу.

Німецька карта світу в 1914 році

На ресурсі зібрані особисті документи, щоденники, листи, карикатури, карти, фото- і кінодокументи, пов'язані з Першою світовою.

Англійське "Благання з окопів"

Від 7 до 8 тисяч об'єктів були надані приватними особами із сімейних архівів.

 Поштова листівка "Боже, покарай зрадливу Італію!" Німецький, турецький, болгарський та австо-угорський союзники обурються тим, що Рим вирішив воювати за Антанту

Також на порталі є функція, за допомогою якої кожен може завантажити в архів власний матеріал, пов'язаний із даною темою, поділившись родинними спогадами з іншими.

 Людина з кіноапаратом

Адреса онлайн-архіву - www.europeana1914-1918.eu.

 Наш земляк - солдат австро-угорської армії з Калуша (Івано-Франківщина)

За словами уповноваженої уряду ФРН з питань культури Моніки Ґрюттерс, проект є "вражаючою ілюстрацією того, до якої успішній співпраці здатна сьогодні колись настільки роз'єднана Європа".

 Французька поштівка

Дивіться також:

Три історії кохання Першої світової в Україні

Як у світі відзначатимуть 100-річчя з початку Першої світової

Перемишль - фортеця, за яку гинула половина Європи. ЕКСКУРСІЯ

У британських школах думають, що Перша світова - війна з Наполеоном

Під Бродами знайшли фронтову ванну Першої світової. ФОТО

1917: реконструкція різанини в болотах біля Іпру. ВІДЕО

Аерофотозйомка часів Першої світової війни. ФОТО

Танкіст Великої війни малював битви, в яких брав участь. ФОТО

На Львівщині відкрили обеліск солдатам Першої світової. ФОТО

Помер останній ветеран Першої світової війни. ФОТО

Всі матеріали за темою "Перша світова війна"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.