В Українській бібліотеці Москви знайшли "русофобський" дитячий журнал

Після допиту в Слідчому комітеті Російської Федерації затримана директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна.

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на джерело в так званих "правоохоронних органах" РФ.

"Зараз вона затримана на 48 годин. У суді буде вирішуватися питання про її арешт", - повідомив співрозмовник агенції.

Нагадаємо, під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві спецслужби шукали "екземпляри газети, в якій нібито спотворюються історичні факти, і яка може мати "русофобський" характер".

За даними джерела телеканалу Рен-ТВ в силових структурах, в бібліотеці вилучили книги та періодичні видання. Йдеться про газету "Час Руху", книги "Бандерівщина" і "Український визвольний рух".

 Фото: ren.tv

Також вилучено дитячий журнал "Барвінок", на обкладинці якого зображені військовослужбовці на бронетранспортері (номер до Дня захисника України).

За даними джерела "Інтерфаксу", затриману директорку бібліотеки "правоохоронці" планують допитати.

ТАКОЖ:

В Росії знищують табір, де вмер Стус. ФОТО

Російський депутат: "Віктор Цой був агентом ЦРУ"

В РФ книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму

В Росії вилучають із продажу наукову працю про бандерівців

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

Суд РФ визнав німецького історика екстремістом. За роботу в архівах

Російський мінкульт вважає, що пам'ятати про жертв репресій - не потрібно

У єдиному підручнику з історії РФ Сталіна зобразять реформатором

Як писати про Голодомор. Інструкція рос. історикам. СКАНИ

Путін вважає інтернет "спецпроектом ЦРУ"

Інші матеріали за темою "Ідіоти"

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.