Мін'юст РФ: "Меморіал" підриває конституційний лад Росії"

Міністерство юстиції РФ передало до Генпрокуратури матеріали планової перевірки правозахисного центру "Меморіал", в ході якої було встановлено, що члени правозахисної організації "підривали основи конституційного ладу РФ".

Про це йдеться у відповіді Мін'юсту на запит Комерсанта про те, які наслідки матимуть результати перевірки.

На запитання газети про те, "чи означає позиція Мін'юсту, що будь-яка критика держвлади підриває основи конституційного ладу, і які критерії такої оцінки", Мін'юст не відповів.

Натомість чиновники зазначили, що опубліковані на сайті "Меморіалу" думки свідчать про участь організації "в політичній діяльності", що є однією з ознак "іноземного агента".

Правозахисний центр "Меморіал" був визнаний "іноземним агентом", тобто некомерційною організацією з іноземним фінансуванням, яка веде політичну діяльність, в 2014 році.

Правозахисна організація добровільно прийняти статус "іноземного агента" відмовилася.

У серпні повідомлялося, що Мін'юст зажадав оштрафувати "Меморіал" за те, що організація не вказує на своїй друкованій продукції, що є "іноземним агентом".

Висновки про те, що співробітники "Меморіалу" "підривали основи конституційного ладу РФ, закликаючи до повалення чинної влади і зміну політичного режиму в країні" були зроблені за підсумками першої планової перевірки цієї організації, проведеної Мін'юстом.

Відомі правозахисники та діячі культури РФ зібрали вже близько 100 підписів під відкритим листом на захист "Меморіалу". У листі міститься вимога до Мін'юсту "негайно відмовитися від даних звинувачень і принести вибачення на адресу правозахисного центру "Меморіал".

Як відомо, 5 листопада 2015 року мін'юст РФ визнав "іноземним агентом" Науково-інформаційний центр "Меморіал" – регіональну організацію, що входить до складу Міжнародного історико-просвітницького товариства "Меморіал".

ТАКОЖ:

В Росії знищують музей табору, де помер Стус

Мінкульт РФ вважає недоцільним пам'ятати про жертв репресій

В єдиному підручнику з історії Росії Сталіна зобразять реформатором

Товариство "Меморіал" у РФ визнали "іноземним агентом"

Росіяни забувають про сталінські репресії. СОЦІОЛОГІЯ

Інші матеріали на тему "СУСПІЛЬСТВО"

Інші матеріали на тему "РЕПРЕСІЇ"

Інші матеріали на тему "ЗАСТОЙ"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.