“Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва: екшн-серіал вийде на телеекрани у жовтні

6 жовтня на телеканалі ICTV відбудеться прем’єра шестисерійного детективного бойовика “Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва – художньої історії, заснованої на реальних фактах.

Про це повідомляє проект "Нове українське кіно".

 

Патріотичний екшн режисера фільмів "Кіборги", "Захар Беркут", "Номери" розповідає про добровольця Дмитра, який навіть після повернення з війни не припиняє захищати Батьківщину.

Дізнавшись, що в Києві готується теракт, він збирає команду колишніх бійців АТО, щоб знайти терористів і врятувати столицю від вибуху. Паралельно він намагається впоратися з важкою психологічною травмою через втрату побратимів на війні.

"Це художня історія, канвою для якої стали страшні реалії нашого часу. Як багато є самогубств після війни, як багато, на жаль, є людей, уражених посттравматичним синдромом, як багато болю виникає тут, в мирному житті.

І ми не повинні це замовчувати. Про це треба говорити, щоб спільно знайти ту форму взаємин, щоб люди, які повертаються з фронту, відчували тепло і увагу", – зазначив режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв.

Головну роль у картині "Доброволець" грає український актор, ветеран АТО Олег Шульга, відомий за фільмами "Позивний Бандерас" і "Червоний". Олег брав участь у бойових діях на Сході в 2014-2015 роках, тому роль у стрічці для нього автобіографічна.

Одного з героїв команди добровольців та найкращого друга Дмитра грає Сергій Дерев'янко, який знімався в серіалах "Контакт" і "Нюхач-2". Також добровольців з команди Дмитра — сапера Андрія і десантника Ярика грають Олександр Пожарський і Олег Волощенко. Андрій Мостренко втілює на екрані майора СБУ Володимира, а Денис Гранчак — юриста Олега.

Роль головного лиходія серіалу "Доброволець" Ахтема Сеітаблаєва на прізвисько Скіф виконує актор і музикант Роман Мацюта, відомий за серіалами "Ментовські війни", "Нюхач-2", "Пес".

Автори "Добровольця" консультувалися з багатьма військовими, які пройшли Донбас, щоб максимально реалістично передати дійсність на війні: як живуть в окопах, борються з ворогами і втрачають рідних, як тримають автомат, про що розмовляють, лягаючи спати в укритті, і про що мовчать, сидячи в засідці. Хоча, як стверджують творці серіалу, це перш за все художня історія, заснована на реальних фактах.

У серіалі буде багато видовищних боїв, перестрілок, вибухів і небезпечних трюків. А завдяки багатокамерній зйомці, як зазначив оператор картини Олексій Ламах, серіал вийде дуже динамічним.

Авторами сценарію виступили Анатолій Карлюга та Юлія Чернявська. Проєкт виробила продакшн-студiя В.I.К. за підтримки Українського культурного фонду. Продюсерами "Добровольця" стали Іванна Дядюра та Ігор Кондратюк.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.