На Харківщині перейменували вулицю на честь свідка Голодомору

У селищі Сахновщина на Харківщині замість провулку Матросова з'явився провулок названий на честь свідка Голодомору Анастасії Сідаш.

Книжковий Арсенал 2024: Розклад "історичних" подій

"Книжковий Арсенал" відбудеться в Мистецькому арсеналі у Києві з 30 травня до 2 червня включно. Цьогоріч у програмі понад 160 подій. "Історична прада" відібрала найцікавіші події, що стосуються історії.

Перші люди в Європі з’явилися на території сучасної України 1,4 мільйона років тому, - НАН України

Сенсаційне відкриття здійснила міжнародна група науковців у межах спільного проєкту Національної академії наук України та Чеської академії наук.

Російські окупанти зруйнували пам'ятник Нестору Махну в Гуляйполі

В рідному місті Нестора Махна під час обстрілів пошкодили пам'ятник командувачу Революційної повстанської армії України.

АНОНС: Публічна дискусія з Сергієм Плохієм про історію та сьогодення ядерної загрози

24 травня PEN Ukraine запрошує на публічну дискусію із відомим українсько-американським істориком, директором Українського інституту Гарвардського університету Сергієм Плохієм.

АНОНС: Онлайн-захід "Танки проти жінок". До 70-річчя Кенгірського повстання

24 травня співробітники Інституту проведуть захід на тему Онлайн-захід «Танки проти жінок. До 70-річчя Кенгірського повстання», присвячений повстанням у таборах ГУЛАГ.

Володимир Мула за серіал про український футбол отримав статуетку "Еммі"

Чотирисерійна стрічка Football Must Go On перемогла у номінації "Документальний серіал".

З'явилося медіа про загиблих військових для збереження національної пам’яті "Cтрій" : медіа пам’яти про загиблих і підтримки живих

"Cтрій": медіа пам’яти про загиблих і підтримки живих.

У Мюнхені сплюндрували могилу Степана Бандери

Напередодні Дня Героїв на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені вкотре осквернили могилу голови Проводу ОУН-Б Степана Бандери.

У Запоріжжі перейменували вулицю на честь підлітків-партизанів, яких окупанти вбили в Бердянську

На сесії міської ради Запоріжжя 20 травня було прийнято рішення перейменувати понад 140 вулиць у місті.

АНОНС: Онлайн-дискусія "Маніпуляції ідентичністю. Чого (не)навчає історія?"

Освітня платформа "У пошуках ідентичності" запрошує 22 травня о 19:00 доєднатися до онлайн-дискусії "Маніпуляції ідентичністю. Чого (не)навчає історія?".

АНОНС: Публічний діалог "Геноцид черкесів: найбільший злочин російського імперіалізму у ХІХ столітті"

21 травня Музей Голодомору запрошує на публічний діалог "Геноцид черкесів: найбільший злочин російського імперіалізму у ХІХ столітті".

У Львові відкрили пам'ятник Маркіяну Іващишину

На Личаківському кладовищі Львова відкрили пам’ятник одному з провідників "Революції на граніті" 1990 року, засновнику Мистецького об’єднання "Дзиґа" Маркіяну Іващишину.

Британський історик Тімоті Ґартон Еш віддав свою премію ЗСУ

Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш віддав кошти за премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024 українському війську.

У сотні "українців десятиліття" троє істориків - Грицак, Плохій і Ґудзяк

NV назвав 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед.

У Києві біля Національного музею історії України знесли незаконно побудований "храм-МАФ"

У Києві демонтували будівлю, яку самочинно звела релігійна громада УПЦ МП на території Національного музею історії України в буферній зоні ЮНЕСКО.

У радянські часи під час будівництва шести водосховищ на Дніпрі затопили понад 230 сіл — дослідження Texty.org.ua

Журналісти Texty.org.ua відновили назви затоплених населених пунктів, дослідживши американські, радянські та німецькі карти.

АНОНС: Круглий стіл "Музей війни в часі війни: перспективи розвитку Національного музею історії України у Другій світовій війні"

20 травня у Києві відбудеться круглий стіл за участі експертів, істориків і державних службовців на тему "Музей війни в часі війни: перспективи розвитку Національного музею історії України у Другій світовій війні".

На Чернігівщині відбулася презентація книги "Ніжинське шістдесятництво: Леся Коцюба"

15 травня у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася презентація книги "Ніжинське шістдесятництво: Леся Коцюба".

IN MEMORIAM: На війні загинув директор Менського краєзнавчого музею Віталій Крутий

На Харківщині загинув директор Менського краєзнавчого музею імені Володимира Покотила на Чернігівщині, експерт з культурної спадщини, громадський діяч і військовослужбовець Віталій Крутий.