Документи КГБ про синьо-жовтий прапор над Києвом у 1966 р. СКАНИ

Вранці 1 травня 1966 року над будівлею Київського інституту народного господарства (нині Національний економічний університет) замайорів синьо-жовтий прапор. Його чудово було видно тисячам киян, які формували колони для першотравневої демонстрації.

"Як зробити історію України цікавою для молоді". УВАГА, КОНКУРС!

1 травня 2016 року розпочинається Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів "Як зробити історію України цікавою для молоді".

КГБ ПОПЕРЕДЖАВ ПРО ПРОБЛЕМИ НА ЧАЕС - документи з Архіву СБУ. СКАНИ

Відтепер свідчення про помилки будівництва і проблеми на Чорнобильській АЕС доступні онлайн. Галузевий державний архів СБУ відкрив чергові документи.

Відкритий доступ до архівів дозволив громадянам дізнатися більше про свої родини – архівісти

Закон про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму сприяв зростанню звернень громадян за інформацією до архівів.

АНОНС: Киянам пропонують зазирнути “під саркофаг” і послухати лекцію В'ятровича

У центрі столиці 25 квітня відкриється документальний мистецький проект до річниці Чорнобильської аварії.

АНОНС: На «Книжковому Арсеналі» презентують книжку про іноземців в УПА

В УПА воювали не тільки українці. Серед повстанців були кримські татари, німці, бельгійці, голландці, вірмени, узбеки, грузини... Як вони туди потрапили? Що спонукало їх залишитися в українському підпіллі? Як вони почували себе у новій для них ролі? І яку роль відіграли вони самі?

АНОНС: Як писати військову історію України? – Дізнайтеся на "Книжковому Арсеналі"

Як писати та видавати українську військову історію? "Герої чи зрадники?" — які проблеми формування українського мілітарного пантеону? Яка різниця між історією українського війська та українською військовою історією? "Свої серед чужих, чужі серед своїх" — як писати про мілітарну історія періодів бездержавності?

Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ ДИСКУСІЇ

Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? Як впливає на Україну? Публічна дискусія на таку тему відбувається на "Книжковому Арсеналі" в рамках історичного майданчика УІНП

АНОНС: В Одесі презентують путівник по архівах комуністичних спецслужб Європи

Як відкривали, упорядковували та робили доступними архіви служб безпеки у країнах Центральної та Східної Європи — Польщі, Чехії, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Румунії, Словаччині — в Одесі заступник директора Архіву СБУ Володимир Бірчак презентує нове українське видання «Документи комуністичних спецслужб у Європі: путівник мережею архівів».

АНОНС: Французи й українці дискутуватимуть про окупацію у «Тюрмі на Лонцького»

У Львові відбудеться зустріч з відомим французьким філософом Філіпом де Лара та дискусія «Окупація: Франція та Україна між минулим і теперішнім».

На «Книжковому Арсеналі» діятиме історичний майданчик від УІНП. РОЗКЛАД ЗАХОДІВ

Спеціальну програму "Історія: (не)засвоєні уроки" на "Книжковому Арсеналі" 20-24 квітня куруватиме Український інститут національної пам’яті.

Готується до друку книга про боротьбу запоріжців за незалежність України

Незабаром буде видано книгу "Запоріжжя й запоріжці у боротьбі за незалежність України", автором якої є кандидат історичних наук Юрій Щур.

АНОНС: У Києві відкриється виставка "Чорнобиль: трагедія, відображена в документах"

Державна архівна служба України силами провідних архівних установ – ЦДАГО, ЦДАВО та ЦДКФФА ім. Г.С. Пшеничного до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи готує масштабну документальну виставку "Чорнобиль: трагедія, відображена в документах".

АНОНС: У Могилянці - лекція соратника Сахарова і Єльцина з Естонії

14 квітня в Києво-Могилянській академії відбудеться відкрита зустріч із Юло Вооглайдом, естонським філософом та політиком.

АНОНС: У Львові розкажуть історії трьох священиків УГКЦ за документами радянських спецслужб

13 квітня відбудеться науковий семінар "Документи радянських спецслужб про ліквідацію УГКЦ: три історії виживання (о. Гавриїл Костельник, о. Йосиф Кладочний, о. Микола Хмільовський)".

До 92-річчя підпільниці ОУН публікують документи з її кримінальної справи

Документи про підпільницю ОУН «Орисю» — Олену Андрущак — публікують в Електронному архіві визвольного руху. Цьогоріч 6 квітня їй виповнилося 92 роки.

В Інтернеті оприлюднили документи шефа штабу УПА на Закерзонні

Підбірку документів з фондів Галузевого державного архіву СБУ та Архіву Центру досліджень визвольного руху про командира УПА Володимира Павлика-"Ірку" виклали онлайн в Електронному архіві визвольного руху.

У Маріуполі знесли пам'ятник Орджонікідзе. ФОТО

На території комбінату "Азовсталь" у Маріуполі робітники прибрали пам'ятник радянському партійному діячеві Серго Орджонікідзе.

Музей Майдану може нарешті отримати статус національного

Уряд зробив крок до зняття бюрократичних перпон у розвитку новоствореного Музею Майдану — “Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності”. На черзі — Указ Президента.

Семінар "Чоловіки, жінки і насильство в ОУН і УПА у 1940-1950-х роках" відбудеться у Львові

В Українському Католицькому університеті у Львові проведуть науковий семінар на тему гендерних стосунків у підпіллі ОУН і УПА.