"Історична Правда" на ZIK. Випуск №2. ВІДЕО

Другий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. У цьому випуску - створення Карпатської України у березні 1939-го і роль галичан у цьому, живий голос Василя Стуса, перші і останні вибори союзного парламенту у 1989 р. тощо.

У фокусі передачі - фактичний початок Другої світової війни, Карпатська Україна і її окупація угорськими військами, боротьба закарпатців і галичан за українську державу.

У студії - Орест Климпуш, син коменданта Карпатської Січі Дмитра Климпуша та історик, заступник редактора часопису "Український Тиждень" Олександр Пагіря.

Кінохроніка проголошення Карпатської України, знята Калеником Лисюком (ВІДЕО)

Вибори на перший З'їзд народних депутатів на Львівщині - обрання Івана Вакарчука, Романа Федоріва, Ростислава Братуня всупереч волі компартійної влади. У студії - воїн-афганець Юрій Сорочик, обраний у 24 роки депутатом союзного парламенту від Львівщини, та культуролог Тарас Возняк.

Також у програмі - представлення книги, упорядкованої сумськими істориками та архівістами, зокрема Геннадієм Іванущенком, про дисидентський рух на північному сході України.

Василь Стус читає один зі своїх віршів.

Театр-студія "Не журись" виконує одну з пісень Українських Січових Стрільців - запис 1988 року.

"Історична правда" виходить щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Дивіться також: "Історична Правда" на ZIK. Випуск №1. ВІДЕО"

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!