"Історична Правда" на ZIK. Випуск №3. ВІДЕО

Третій випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. Досліджуємо - чи насправді ОУН у 1930-х намагалась замінити християнство "політичною релігією"? Феномен українського лікаря Анатолія Кашпіровського - 25 років потому.

У фокусі передачі - стосунки між УГКЦ і ОУН на Галичині у 1930-х рр. Позиція митрополита Андрея Шептицького. Терор бойовиків ОУН і ставлення церкви до цього. Гість студії - кандидат історичних наук Ігор Гаврилів.

Унікальна хірургічна операція в прямому ефірі у кінці 1980-х стала всесоюзною сенсацією. Що це було? Дар лікаря Кашпіровського чи технологія впливу на мільйони людей? Коментуємо і згадуємо разом із професором ЛНУ Борисом Потятинником.

Також у програмі:

Поет Василь Симоненко читає свій знаменитий вірш "Ти знаєш, що ти людина...".

Книга "Матінка Ніна" про Ніну Михайлівну Марченка, маму українського журналіста та дисидента Валерія Марченка, фактично вбитого комуністичною системою.

Цю пісню ми знаємо як "Красная Армия, чёрный барон". Але на острові Корсика на музику радянського композитора поклали свої вірші і вийшов чудовий патріотичний марш...

"Історична правда" виходить щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.