Спецпроект

Сьогодні у Тбілісі презентують голлівудський блокбастер про серпневу війну

Зірки Голлівуду Енді Ґарсіа і Шерон Стоун прибули у Тбілісі на прем'єру фільму режисера Ренні Харліна "5 днів у серпні", в якому розповідається про події серпневої війни 2008 року.

Про це повідомляють NewsGeorgia.

Cьогодні вранці у столицю Грузії прибув і режисер Ренні Харлін ("Кошмар на вулиці В'язів-4", "Міцний горішок-2", "Скелелаз", "Глибоке синє море"), який зняв цей фільм. Прибувши у Тбілісі, Харлін став на коліна і поцілував грузинську землю.

"Це найбільш піднесений момент у моєму житті, сказав Харлін. - Ми працювали над цим фільмом два роки". За словами Харліна, 6 червня прем'єра фільму відбудеться в Лондоні. А сьогодні "5 днів у серпні" презентують у столиці Грузії.

 Зйомки у робочому кабінеті президентського палацу

"Цей фільм про світ і про свободу. Я щасливий, що ці цінності я розділив разом з грузинським народом", - сказав журналістам актор Енді Ґарсіа, який виконав у стрічці роль президента Саакашвілі. Ґарсія додав, що "у мене в Грузії багато друзів".

Офіційний трейлер "5 днів у серні" (ВІДЕО)

Ренні Харлін приступив до зйомок фільму про серпневу війну в Грузії восени 2009 року. Режисер раніше заявив, фільм не буде "ні антиросійським, ані антигрузинським, ні антиамериканським, а антивоєнним". У короткій анотації до картини йдеться, що це фільм-драма про війну між Грузією та Росією.

 В цьому ж кабінеті: Саакашвілі приймає генсека НАТО. Фото: "Перший кавказький"

Головні герої - американський журналіст, його оператор і грузинські сім'ї, які опинилися під вогнем війни. Серед виконавців головних ролей - Руперт Френд, Вел Кілмер і Еммануель Шрікі.

Продюсером картини був Папуна (Мірза) Давітая, який зараз займає пост держміністра Грузії з питань діаспори.

Анонсована на квітень 2011 року прем'єра фільму відбулася на міжнародному кінофестивалі у Валенсії, а в травні - в рамках кіноринку на Каннському фестивалі. "5 днів у серпні" буде показано в 50 країнах.

Перша присяга військової частини ЗСУ на вірність Україні

Присягу склали офіцери та солдати полку, і просто гості цього дійства, які були військовослужбовцями запасу. Тому, хто прийняв присягу на вірність народу України активісти руху дарували плакат з зображенням Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українського козацтва, Української Повстанської Армії та загалом усього українського воїнства.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину