Заходи до Дня Гідності та Свободи 2019. РОЗКЛАД

До Дня Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності разом із партнерами підготував низку заходів різного спрямування – виставки, вистави, показ фільмів, інсталяції, презентація книжок і відеороликів, лекції, а також стартує кампанія соціальної реклами.

Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності.

 

Непересічною подією стане відкриття нового виставкового простору простонеба на місці будівництва Музею.

До вашої уваги перелік заходів, що відбуватимуться у Києві та інших містах країни.

 

19 ЛИСТОПАДА – 22 ГРУДНЯ

Виставковий проєкт "Майдан: простір творчості" в Опішні

Час: 19 листопада, вівторок, 15:00.

Місце: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному (Полтавщина)

 

21 ЛИСТОПАДА

Поминальний молебень та покладання квітів

Час: 10:00–11:00

Місце: Каплиця на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві (Екуменічний храм архістратига Михаїла та українських Новомучеників УГКЦ)

Час: 10:00–19:00

- екскурсійні програми експозицією "Назустріч Свободі" в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану та "Місцями Революції Гідності" у центральній частині Києва;

- демонстрація тематичних відео в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

Замовити екскурсію: +38 096 28 42 807

 

"Метемпсихоз". Мистецький проєкт Олі Рондяк

Час: 12:00–13:00

Місце: Проєкт діятиме паралельно у Нью-Йорку (Мистецький центр "Вайт Бокс", США) і Києві (Міністерство закордонних справ України).

Дати експонування: 21 листопада 2019 – 15 березня 2020

 

"Київ незламний". Мистецький захід – кіно, фото, музика за участі режисера Філа Стронґмена, фотографа Володимира Шуваєва і піаністки, художниці Влади Бучко.

Час: 14:00–17:00

Місце: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36, Київ

 

"М³: Майдан Меморіал Музей". Відкриття виставкового простору на місці будівництва Музею Революції Гідності.

Час: 17:00–18:00

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, 3-5, м. Київ

 

Молитва за Небесною Сотнею і запалення свічок

Час: 18:00–19:00

Місце: Каплиця на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві (Екуменічний храм архістратига Михаїла та українських Новомучеників УГКЦ)

 

Got to Be Free, або Маєш бути вільним

Рок-мюзикл. Це 12 історій заснованих на реальних подіях, що відбувалися – любов, гідність, боротьба, революція, війна, волонтери, єднання, надія.

Час: 19:00–21:00

Місце: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20 А, м. Київ

Організовує творча команда Got to Be Free

 

до 20 ГРУДНЯ

Виставка актуального плаката "‎Не замість зброї" Миколи Гончарова на тему Революції Гідності та подій, пов'язаних із російською агресією

Дати експонування: 20 вересня – 20 грудня

Місце: Колегіум Українського католицького університету, 5-й поверх, вул. Козельницька, 2, м. Львів

 

до 24 ЛИСТОПАДА

Виставка "Нью-Йорк – Іловайськ:Вибір" Пам'яті Марка Паславського

Дати експонування: 17 серпня – 24 листопада

Місце: Музей української діаспори, вул. Московська, 40-б, м. Київ

Заходи організовано: Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності разом із Міністерством культури, молоді та спорту, Українським інститутом національної пам'яті, Департаментом суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації, родинами Героїв Небесної Сотні, Ініціативною групою поранених/постраждалих на Майдані

* У програмі можливі зміни й доповнення

Акредитація ЗМІ на події музею.

Контакт: +38 098 66 11 833, press@maidanmuseum.org (прес-служба Національного музею Революції Гідності)

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.