Львівська влада вшанувала загиблих червоноармійців

На Брюховицькому цвинтарі Львова за участі чільних представників влади міста і області перепоховали солдат Червоної армії, загиблих у Другій світовій війні.

Російські академіки: щодо війни двoх точок зору бути не може

Викладачі історії повинні виробити загальний підхід для вивчення ключових історичних моментів - зокрема, подій Великої Вітчизняної війни.

Німецькі історики зібрали молодих науковців для форуму про напад на УРСР

21 червня 2011 року в приміщення Посольства Німеччини відбулося відкриття Міжнародного Форуму "Історичної Майстерні Європа", присвяченого 70-ї річниці нападу німецького вермахту на Радянський Союз.

Анонс: як відбувалася мобілізація на Помаранчеву революцію?

Центр польських та європейських студій НаУКМА запрошує на відкриту лекцію професора Ольги Онух (університет Торонто) "Революційні моменти й революційні рухи в України: створення "Помаранчевої революції".

В Україні відзначать 70-річчя партизанського руху

Президент України Віктор Янукович підписав указ про святкування в 2011 році Дня партизанської слави та 70-річчя партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війни.

На могилі Невідомого солдата знову засмажили яєчню

У понеділок, 20 червня, арт-гурт "Яйце імені Кірєєва і Нестеренка" влаштував акцію на підтримку Ганни Сінькової, затриманої в березні 2010 року за наругу над могилою Невідомого солдата.

Сталін знав про планований напад Гітлера - російський архівіст

Матеріали збірки "Агресія", куди увійшло близько 200 агентурних повідомлень, текстів шифр-телеграм, аналітичних записок та інших розсекречених документів радянської розвідки, доводять, що Сталіну було добре відомо, коли Німеччина нападе на СРСР.

40 років тому на Дніпропетровщині знайшли Скіфську пектораль (ФОТО)

Це сталося 22 червня 1941 року о 14-й годині 30 хвилин під час розкопок на кургані Товста Могила у Дніпропетровській області.

ЯНУКОВИЧ ПРОСИТЬ АКТИВНІШЕ ШУКАТИ ПОХОВАННЯ ЖЕРТВ ВІЙН І РЕПРЕСІЙ

Президент України Вiктор Янукович доручив вжити додаткових заходiв з пошуку, дослiдження та благоустрою мiсць поховань жертв вiйни, полiтичних репресiй та iнших трагедiй українського народу.

Анонс: завтра у Львові відкриють виставку про жінок-остарбайтерів

У день початку радянсько-німецької війни, яка принесла жорстоку німецьку окупацію, Національний музей "Тюрма на Лонцького" відкриває виставку "Тріщина крізь усе життя" про долі українських жінок-остарбайтерок.

На Десятинній має бути і церква, і музей - заява Синоду УПЦ

Священний синод Української Православної Церкви вважає, що Десятинна церква має бути відроджена для молитви за Україну.

У Швеції відкриють пам'ятник Пилипу Орлику

29 червня 2011 року у шведському місті Крістіанстад відбудеться відкриття пам'ятника українському гетьману Пилипу Орлику - автору однієї з перших демократичних конституцій на теренах Європи.

Анонс: "Урок пам'яті: 70-річчя масових розстрілів у тюрмах Львова"

У середу 22 червня о 8:30 у Львові біля колишньої тюрми на вул. Замарстинівській, 7 Учнівське братство розпочне акцію "Урок пам'яті: 70-річчя масових розстрілів у тюрмах Львова".

Дружину німецького канцлера зґвалтували радянські солдати?

Дружина колишнього німецького канцлера Гельмута Коля у віці 12 років була зґвалтована радянськими солдатами.

Верховна Рада святкуватиме "звільнення від Речі Посполитої"

Верховна Рада підтримала постанову про відзначення на державному рівні 360-річчя з часу битви під Берестечком.

Анонс: завтра у Києві презентують архів спогадів про початки Незалежності

21 червня 2011 року в Києві відбудеться науковий симпозіум та презентація відкритого архіву "Розпад Радянського Союзу. Усна історія незалежної України 1988-1991".

Українські пошуковці готуються об'єднатися в національну асоціацію

18 червня в Києві відбувся І Всеукраїнський з'їзд пошукових організацій України.

Посмертні маски великих українців - від Булгакова до Бандери (ФОТО)

У Києві відкрилася виставка посмертних масок великих українців "Український пантеон".

Пам'ятник Третьому Українському фронту розмалювали під комікси (ФОТО)

Невідомий графітчик розмалював пам'ятник Радянській армії в болгарській столиці Софії, перетворивши бійців на персонажів американських коміксів.

ЛЬВІВ'ЯНИ ДАДУТЬ НЕСИЛОВУ ВІДСІЧ ПРОВОКАТОРАМ (оновлено)

"...Українська земля - це одна з тих "земель на крові", на яких безумці цього світу здійснювали свої нелюдські експерименти. Якщо ми не будемо обачні, новітні безумці знову розчленують її відповідно до нових таємних протоколів, прирікаючи нас на нові страждання..."