Спецпроект

АНОНС: Презентація книжки Наталки Діденко "Тролейбус номер 15. Подорож у близьке минуле"

18 червня у Києві відбудеться презентація книжки Наталки Діденко "Тролейбус номер 15. Подорож у близьке минуле", основою для якої стали публікації авторки про мікроісторії Києва на сайті "Історична правда".

АНОНС: Лекція Ігора Галагіди лекцію "Українські жертви Холмщини, Південного Підляшшя, Надсяння та Лемківщини у 1939-1947 роках - методологія та результати досліджень"

У рамках циклу "Люблинські читання" професор Ігор Галагіда прочитає лекцію "Українські жертви Холмщини, Південного Підляшшя, Надсяння та Лемківщини у 1939-1947 роках - методологія та результати досліджень".

АНОНС: Публічне інтерв’ю з представниками Державної архівної служби

У Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова відбудеться публічне інтерв’ю з представниками Державної архівної служби на тему "Навіщо Україні єдиний архів війни і як його створити".

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує до участі в науковій конференції

З нагоди 120-річчя заснування Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та до 160-ї річниці від дня народження його фундатора – митрополита Андрея Шептицького у листопаді 2025 року відбудеться наукова конференція на тему "Музей сьогодення: українська ідентичність, національний наратив, культурна пам'ять".

АНОНС: Розмова з Вахтангом Кіпіані та Віталієм Скальським "Симон Петлюра: за парканом національної свідомості українців"

16 червня у Полтаві відбудеться публічна розмова за участі істориків Вахтанга Кіпіані та Віталія Скальського на тему "Симон Петлюра: за парканом національної свідомості українців".

100 тисяч гривень за найкращий історичний твір. Стартував конкурс на здобуття Літературної премії імені Івана Корсака

Премія вшановує пам’ять видатного українського письменника Івана Корсака і щороку відзначає авторів, які художньо переосмислюють історію України.

АНОНС: Дискусія "Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України"

14 червня в Музеї війни відбудеться публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.

У Києві відтворили мозаїку Алли Горської "Боривітер"

Оригінал мозаїки "Боривітер" художниці Алли Горської знаходився в Маріуполі в ресторані "Україна", однак був пошкоджений російськими окупантами під час обстрілів міста.

АНОНС: Публічна розмова "Волинь 1943: між історичною правдою і польською політикою"

13 червня у київському Хартія-Хабі відбудеться публічна розмова з Вахтангом Кіпіані, Русланом Забілим і Володимиром В'ятровичем на тему "Волинь 1943: між історичною правдою і польською політикою".

АНОНС: МАТЕМАТИКИ, ЯКІ «НАГНУЛИ» КРЕМЛЬ — французький режисер покаже в Україні фільм про Леоніда Плюща

12 і 13 червня вперше в Україні пройдуть покази французького фільму МАТЕМАТИКИ ЯКІ «НАГНУЛИ» КРЕМЛЬ про звільнення українського дисидента Леоніда Плюща.

IN MEMORIAM: На війні загинув онук вояка УПА Орест Білінчук-Портяк

У бою з російськими окупантами загинув онук легендарного прикарпатського воїна УПА Василя "Сибіряка" Білінчука Орест Білінчук-Портяк.

Унаслідок обстрілу Києва Росія пошкодила Софійський собор

Унаслідок обстрілу росіянами України в ніч на 10 червня зазнала руйнувань пам’ятка національного значення - Софійський собор у Києві.

АНОНС: Публічна лекція Вахтанга Кіпіані у Луцьку "Волинь-1943:між історичною правдою і польською політикою"

11 червня у Луцьку відбудеться публічна лекція журналіста і військовослужбовця Вахтанга Кіпіані "Волинь-1943:між історичною правдою і польською політикою".

У Харкові заснували стипендію імені історика та захисника України Едуарда Зуба

На підтримку молодих дослідників-популяризаторів історії України у Харкові започаткували Стипендію імені Едуарда Зуба — історика, публіциста, співробітника Українського інституту національної пам’яті.

У Києві вшанують пам’яті провідника ОУН Олега Ольжича

10 червня у Києві відбудеться вшанування пам’яті провідника ОУН Олега Ольжича.

У Переяславі на майдані Княжий двір демонтували пам'ятник "Навіки разом"

У Переяславі на майдані Княжий двір демонтували пам'ятник "Навіки разом" на честь фейкового "возз'єднання" України та Росії.

У Мінкульті попередили про фейковий документ щодо призупинення ексгумації в Пужниках

Міністр культури і стратегічних комунікацій України Микола Точицький повідомив про фейковий документ, який розповсюджують в мережі, про начебто рішення Мінкульту призупинити пошукові та ексгумаційні роботи в Пужниках на Тернопільщині.

У Киргизстані демонтували найвищий у Центральній Азії пам’ятник Леніну

У місті Ош у Киргизстані 7 червня демонтували пам’ятник Володимиру Леніну.

Презентували сторінку про відбудову Музею Романа Шухевича у Білогорщі

У соцмережі Фейсбук запустили офіційну сторінку, присвячену відбудові Меморіального музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на околиці Львова.

Історики Владлен Мараєв і Олександр Алфьоров отримали ордени з нагоди Дня журналіста

Президент України Володимир Зеленський призначив до Дня журналіста державні нагороди 31 медійнику та медійниці.