"Історична Правда" на ZIK. Випуск №3. ВІДЕО

Третій випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. Досліджуємо - чи насправді ОУН у 1930-х намагалась замінити християнство "політичною релігією"? Феномен українського лікаря Анатолія Кашпіровського - 25 років потому.

У фокусі передачі - стосунки між УГКЦ і ОУН на Галичині у 1930-х рр. Позиція митрополита Андрея Шептицького. Терор бойовиків ОУН і ставлення церкви до цього. Гість студії - кандидат історичних наук Ігор Гаврилів.

Унікальна хірургічна операція в прямому ефірі у кінці 1980-х стала всесоюзною сенсацією. Що це було? Дар лікаря Кашпіровського чи технологія впливу на мільйони людей? Коментуємо і згадуємо разом із професором ЛНУ Борисом Потятинником.

Також у програмі:

Поет Василь Симоненко читає свій знаменитий вірш "Ти знаєш, що ти людина...".

Книга "Матінка Ніна" про Ніну Михайлівну Марченка, маму українського журналіста та дисидента Валерія Марченка, фактично вбитого комуністичною системою.

Цю пісню ми знаємо як "Красная Армия, чёрный барон". Але на острові Корсика на музику радянського композитора поклали свої вірші і вийшов чудовий патріотичний марш...

"Історична правда" виходить щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.