Спецпроект

Звернення до земляків: ми не ленінці. Ми ставчани і мінинці

Як повернути селу історичну назву? Закликаю вас зобов`язати своїх депутатів проголосувати за повернення історичної назви. Домагаймося референдуму з цих питань. А заразом приберімо й пам`ятник Леніну. Кому він потрібен – хай забере та поставить його собі на городі.

В "Історії села Леніно", яку 1966 року написав світлої пам`яті Михайло Олексійович Кравченко, сказано, що перші писемні згадки про наше село – 1415 року: частина села Ставки, що нині в Радомишльському районі Житомирської області, була включена до списку маєтків Києво-Печерського монастиря.

Отже, понад 500 років наші предки були ставчанами, а в січні 1924-го кілька большевиків, не питаючи людей, зробили нас ленінцями. Думаю, що не одному мені якось мулько досі називатися ленінцем.

Походження Леніна: калмики, чуваші, євреї, німці, шведи...

Бо ми знаємо, що Ленін ніколи не бував ні в нашому селі, ні загалом в Україні. Але він увійшов в історію України і нашого села в такий спосіб:

Голова Совнаркому Росії В.І. Ульянов-Ленін 16 грудня 1917 року оголосив ультиматум Українській Центральній Раді і через 48 годин розпочав війну проти Української Народної Республіки.

Він знав: "Потерять Украину – потерять голову". Бо Україна становила половину економічного потенціялу Російської імперії: це хліб, вугілля, залізо, працьовиті люди. "Теперь с завоеванием Украины… наша сила крепнет" (В.И. Ленин. Полное собрание сочинений, Москва, Политиздат, 1981. – Том. т. 38, с. 300-305).

Ленін вважав селянство "ворожим класом", він запровадив продрозверстку і послав в Україну продзагони, які забирали і вивозили хліб у Росію.

Пам'ятник у Ставках - Ленін вітає "пролетарів усіх країн" відбитим носом. Фото Василя Овсієнка

"Поместить полтора миллиона армии на Украине, чтобы они помогали усилению продработы, будучи сугубо заинтересованы в ней, особо ясно сознавая и чувствуя несправедливость обжорства богатых крестьян на Украине" (ПСС, т. 44, с. 67).

Тому в Україні 1921–1923 рр. голодувало до 10 млн. селян, померло до 2 млн.

Ленін уже в 1918 році першим у світі запровадив концентраційні табори для "класових ворогів"; він власноручно написав статтю 581 Карного кодексу РРФСР ("контрреволюційна діяльність"; в УРСР – ст. 541), за якою знищено було мільйони (так, мільйони!) людей.

Ленін на радянських і світових обкладинках

“Будьте примерно беспощадными… Расстреливать.., никого не спрашивая и не допуская идиотской волокиты” (ПСС, Т. 50, с. 165).

Вірні ленінці в 1928–1929 роках "розкуркулили" в нашому селі 50 сімей і вивезли їх у Сибір. Усього з України вивезли 1,2 млн. селян. Так було знищено найпрацьовитішу частину українського селянства і смертельно травмовано правічну українську хліборобську культуру.

"Хохол заупрямился, в колхоз не идет, – доповідав Сталіну вірний ленінець Лазар Мойсейович Каганович. – Считаю нужным задавить его костлявой рукой голода". "Червона мітла" вимела з України і з нашого села всі продукти. Село Мінини занесене було на "чорну дошку": туди не завозилися ніякі товари і продукти, звідти не можна було нікуди виїхати чи вийти.

"Чорні дошки" Голодомору - економічний метод знищення громадян УРСР

За даними "Національної книги пам`яті жертв голодомору в Україні. Житомирська область", у нашій сільраді 1933 року вмерло з голоду 116 осіб, половина з них діти. Покійний Василь Степанович Бацук (Галівєй з Гончарівки) казав, що 346.

Мабуть, правда: президент Віктор Ющенко твердив, що в тих обласних книгах пам`яті зібрано 850 тисяч – хіба десяту частину імен загиблих, бо всього в Україні від голоду померло 8-10 млн. селян. Так що поминаймо їх, кажучи: "Імена їхні Ти, Господи, відаєш".

У районному центрі - містечку Радомишль - Ленін так само став жертвою відновлювачів історичної правди

У 1930-х роках безбожники розібрали в Ставках церкву, а вірні ленінці Каламольцев (працював у санаторії), директор школи Товстенко і Захар із Мар΄янівки спалили перед Маковієм капличку. Большевики знищили Українську Автокефальну Православну і Українську Греко-Католицьку Церкви, розгромили і Руську Православну.

"Ленін-антихрист явився, мій сину, а ти проти мене", – ще в 1920 р. писав Павло Тичина в поемі "Чистила мати картоплю".

Під час Великого Терору, що розпочався 5 серпня 1937 року за протоколом Політбюро ЦК ВКП(б) П 51/94 "Про антирадянські елементи", у нашому селі однієї ночі 1938 року було заарештовано 19 чоловік – усе грамотніших людей. Ніхто не повернувся – "тройки" виконували смертні вироки негайно.

Мер Риму хоче перейменувати вулицю Леніна на Мучеників комунізму

Усього за 15 місяців Великого Терору заарештовано близько 2 млн. людей, приречено на смерть 681.692 особи! Тепер називають і більші цифри.

"Чорна книга комунізму", написана вченими світу, визначає, що прямих жертв комунізму в світі – 95 млн. "А сльоз, а крові – що й лічить!", – сказав би Тарас Шевченко.

Історія не знає жодної країни, де б марксисти-ленінці побудували справедливе і заможне суспільство: СРСР, Китай, Куба, Югославія, Румунія, Кампучія, Північна Корея – всюди комуністичні режими були криваві.

"Сталин – это Ленин сегодня", – твердила большевицька пропаганда. "Мы на горе всем буржуям мировой пожар раздуем", – співали червоноармійці. "Світова революція" не вдалася. Тоді Сталін змовився з Гітлером про поділ Європи ("Пакт Ріббентроп-Молотов" від 23 серпня 1939 року). Захопивши Польщу, союзники провели спільний парад переможців.

Сталін захопив Західні Україну і Білорусію, Литву, Латвію, Естонію, Бессарабію, розв`язав війну з Фінляндією, збирався напасти на Німеччину, але Гітлер його випередив 22 червня 1941 року. Уже в липні того року наше село окупували німці.

У листопаді 1943-го повернулися червоні і мобілізували наших хлопців та дядьків. За те, що вони українці і що були під німецькою окупацією, маршал Жуков кинув їх (у куфайках) під Шепетівкою під німецькі кулемети – одна ґвинтівка на десятьох: "Зброю здобудеш у бою". Більшість із тих 220, що записані на Дошці пам`яті, загинули марно… Вічна їм пам`ять.

Радянських назв вулиць у 20 разів більше, ніж "незалежних" (ІНФОГРАФІКА)

А хто повернувся з війни живим – знову запрігся в колгоспне ярмо. "Ні корови, ні свині, тільки Сталін на стіні. Він показує рукою, куди їхать за мукою". У Галичину, бо там ще не було колгоспів, тому був хліб. А чи не стояли ми в чергах за хлібом у часи "вірних ленінців" Микити Хрущова і Леоніда Брежнєва?

За такі-от "наклепи на радянську дійсність" і я був тричі ув`язнений. Батько 1974 року приїхав на побачення в Мордовію і дорікав мені: "Ми воювали, а ви…" – "І що ви мені завоювали? Оцю тюрму?".

Ми зруйнувати "тюрму народів", "імперію зла". Проголосили 1991 року незалежність – від Соловків, Сибіру, Магадана, від кривавої російської комуністичної імперії.
Кількість жертв репресій, депортацій, голодоморів і воєн не піддається підрахунку. Це приблизно третина українського народу, якщо не більше. І це були найкращі люди.

Як світ називав Леніна - "Vladimir" чи "Nikolai"? І як він називав себе?

Усі наші теперішні біди від того, що внаслідок сатанинської комуністичної селекції ми втратили найкращих, найрозумніших людей – нашу національну еліту. Натомість Україну заполонило чуже, безбожне, аґресивне "матоязичноє насєлєніє", яке прибрало до свої рук усю економіку, залишивши нам, українцям, пісеньку: "Запануємо ми, браття, у своїй сторонці".

У нас не український уряд – це "сборная СССР". Там українців майже нема. Україна для тих урядовців – не Батьківщина, а лише територія і населення – для пограбування.
Ніколи ми не станемо вільними господарями в своїй хаті, залишаючись "ленінцями" і задивляючись на "зорі Кремля".

"Сила безсилих". Вацлав Гавел про те, як перемогти тоталітарну державу

Чужі, ворожі символи психологічно тримають нас у московському полоні.

Ще 14 квітня 1992 року перший Президент України Леонід Кравчук розпорядився ліквідувати символи неіснуючого СРСР та застарілі символи. Наша сільська влада не виконала цього розпорядження: досі серед села бовваніє пам΄ятник ворогу українського народу - Леніну.

Президент Віктор Ющенко Указом № 432/2009 від 12 червня 2009 року вимагав забезпечити "вжиття в установленому порядку додаткових заходів щодо демонтажу пам`ятників і пам`ятних знаків, присвячених особам, які причетні до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні, а також щодо перейменування в установленому порядку населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов`язані з іменами таких осіб".

Так виглядає село Ставки, наразі - Леніно, на гуглівській карті

Як повернути селу його історичну назву?

Є два способи. 1. Скликати загальні збори виборців, де була б більшість, і щоб більшість присутніх проголосувала "за". Навряд чи такі збори вдасться зібрати. 2. Одночасно з виборами 28 жовтня провести референдум: "Чи підтримуєте Ви відновлення історичної назви села "Ставки"? Оскільки мінинці не захочуть ставати ставчанами, то слід поставити ще одне питання: "Чи підтримуєте Ви відновлення села Мінини?" (це село приєднали до Леніне у 1959 році - їх розділяє яр зі струмком). Для цього сільська Рада має прийняти постанову про референдум і домогтися згоди на це районної влади.

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя революції ховали шість років

Ставчани, мінинці, мар`янівці, рудняни! Закликаю вас зобов`язати своїх депутатів проголосувати за повернення історичної назви Ставкам, за відновлення Мінин як окремого села (саме так правильно: Мінини, а не "Мініно"). Домагаймося референдуму з цих питань під час виборів 28 жовтня 2012 року і всі проголосуймо за це. А заразом приберімо й пам`ятник Леніну. Кому він потрібен – хай забере та поставить його собі на городі.

Микола Савчук: Як нас радянізували і російщили. Спогади з 1960-х

Село ще зберігало прадавні звичаї й традиції, які, хоч і порушили дві Світові війни та радянська система, однак не знищили. Всі колядували й святили паску, танцювали на весіллях, співали на толоках, жартували, журилися - і все це було по-рідному. Дух села доповнювала буйна природа і церква, яку атеїстична влада, на щастя, не закрила. Телевізорів у той час рідко хто мав, радіо рідко хто слухав. Отже, моє дошкільне виховання, тобто до сімох років, було чисто національним, не засмічене ніякими чужими ідеологічними впливами. Я навіть не знав, що живу в СРСР, а тільки у Ключеві, і, як кожна дитина, мав дитячі інтереси.

Сергій Громенко: Історія російської державності – це історія депортацій та примусу до еміграції непокірних

Сучасна Росія виявилася гідною спадкоємицею своїх предків. Від часу повномасштабного вторгнення понад 1 млн українців були насильно вивезені на територію агресора. Депортації – суть російського режиму. Доки він існує – виселення не припиняться. Імперія мусить бути зруйнована!

Леся Бондарук: Робоча група – лише затягування процесу дерусифікації

Доки ця робоча група попрацює, доки члени комісії оцінять її роботу, проведуть двомісячне громадське обговорення по іменним вулицям, підведуть підсумки обговорення на комісії, підготують і подадуть рішення на сесію, включать у порядок денний (не факт, що перед сесією Ігор Поліщук не зніме з порядку денного – таке вже було з перейменуванням по декомунізації), доки депутати проголосують – розпочнеться Новий рік.

Петро Балог: Совковий Коростень

Пам'ятник комсомольцям Коростеня переназвали на честь "молоді Коростеня ХХ століття", то ще монумент червоному комдиву Миколі Щорсу став називатися пам'ятником "Учасникам Української революції початку ХХ століття". Погруддя коростенському більшовику Лук'яну Табукашвілі, який служив начальником бронеколони 1-ї Української радянської армії та бронепотяга "Комуніст Коростенського району" в 1919 роках перейменували на пам'ятник "залізничникам-коростенцям"