Спецпроект

Звернення до земляків: ми не ленінці. Ми ставчани і мінинці

Як повернути селу історичну назву? Закликаю вас зобов`язати своїх депутатів проголосувати за повернення історичної назви. Домагаймося референдуму з цих питань. А заразом приберімо й пам`ятник Леніну. Кому він потрібен – хай забере та поставить його собі на городі.

В "Історії села Леніно", яку 1966 року написав світлої пам`яті Михайло Олексійович Кравченко, сказано, що перші писемні згадки про наше село – 1415 року: частина села Ставки, що нині в Радомишльському районі Житомирської області, була включена до списку маєтків Києво-Печерського монастиря.

Отже, понад 500 років наші предки були ставчанами, а в січні 1924-го кілька большевиків, не питаючи людей, зробили нас ленінцями. Думаю, що не одному мені якось мулько досі називатися ленінцем.

Походження Леніна: калмики, чуваші, євреї, німці, шведи...

Бо ми знаємо, що Ленін ніколи не бував ні в нашому селі, ні загалом в Україні. Але він увійшов в історію України і нашого села в такий спосіб:

Голова Совнаркому Росії В.І. Ульянов-Ленін 16 грудня 1917 року оголосив ультиматум Українській Центральній Раді і через 48 годин розпочав війну проти Української Народної Республіки.

Він знав: "Потерять Украину – потерять голову". Бо Україна становила половину економічного потенціялу Російської імперії: це хліб, вугілля, залізо, працьовиті люди. "Теперь с завоеванием Украины… наша сила крепнет" (В.И. Ленин. Полное собрание сочинений, Москва, Политиздат, 1981. – Том. т. 38, с. 300-305).

Ленін вважав селянство "ворожим класом", він запровадив продрозверстку і послав в Україну продзагони, які забирали і вивозили хліб у Росію.

Пам'ятник у Ставках - Ленін вітає "пролетарів усіх країн" відбитим носом. Фото Василя Овсієнка

"Поместить полтора миллиона армии на Украине, чтобы они помогали усилению продработы, будучи сугубо заинтересованы в ней, особо ясно сознавая и чувствуя несправедливость обжорства богатых крестьян на Украине" (ПСС, т. 44, с. 67).

Тому в Україні 1921–1923 рр. голодувало до 10 млн. селян, померло до 2 млн.

Ленін уже в 1918 році першим у світі запровадив концентраційні табори для "класових ворогів"; він власноручно написав статтю 581 Карного кодексу РРФСР ("контрреволюційна діяльність"; в УРСР – ст. 541), за якою знищено було мільйони (так, мільйони!) людей.

Ленін на радянських і світових обкладинках

“Будьте примерно беспощадными… Расстреливать.., никого не спрашивая и не допуская идиотской волокиты” (ПСС, Т. 50, с. 165).

Вірні ленінці в 1928–1929 роках "розкуркулили" в нашому селі 50 сімей і вивезли їх у Сибір. Усього з України вивезли 1,2 млн. селян. Так було знищено найпрацьовитішу частину українського селянства і смертельно травмовано правічну українську хліборобську культуру.

"Хохол заупрямился, в колхоз не идет, – доповідав Сталіну вірний ленінець Лазар Мойсейович Каганович. – Считаю нужным задавить его костлявой рукой голода". "Червона мітла" вимела з України і з нашого села всі продукти. Село Мінини занесене було на "чорну дошку": туди не завозилися ніякі товари і продукти, звідти не можна було нікуди виїхати чи вийти.

"Чорні дошки" Голодомору - економічний метод знищення громадян УРСР

За даними "Національної книги пам`яті жертв голодомору в Україні. Житомирська область", у нашій сільраді 1933 року вмерло з голоду 116 осіб, половина з них діти. Покійний Василь Степанович Бацук (Галівєй з Гончарівки) казав, що 346.

Мабуть, правда: президент Віктор Ющенко твердив, що в тих обласних книгах пам`яті зібрано 850 тисяч – хіба десяту частину імен загиблих, бо всього в Україні від голоду померло 8-10 млн. селян. Так що поминаймо їх, кажучи: "Імена їхні Ти, Господи, відаєш".

У районному центрі - містечку Радомишль - Ленін так само став жертвою відновлювачів історичної правди

У 1930-х роках безбожники розібрали в Ставках церкву, а вірні ленінці Каламольцев (працював у санаторії), директор школи Товстенко і Захар із Мар΄янівки спалили перед Маковієм капличку. Большевики знищили Українську Автокефальну Православну і Українську Греко-Католицьку Церкви, розгромили і Руську Православну.

"Ленін-антихрист явився, мій сину, а ти проти мене", – ще в 1920 р. писав Павло Тичина в поемі "Чистила мати картоплю".

Під час Великого Терору, що розпочався 5 серпня 1937 року за протоколом Політбюро ЦК ВКП(б) П 51/94 "Про антирадянські елементи", у нашому селі однієї ночі 1938 року було заарештовано 19 чоловік – усе грамотніших людей. Ніхто не повернувся – "тройки" виконували смертні вироки негайно.

Мер Риму хоче перейменувати вулицю Леніна на Мучеників комунізму

Усього за 15 місяців Великого Терору заарештовано близько 2 млн. людей, приречено на смерть 681.692 особи! Тепер називають і більші цифри.

"Чорна книга комунізму", написана вченими світу, визначає, що прямих жертв комунізму в світі – 95 млн. "А сльоз, а крові – що й лічить!", – сказав би Тарас Шевченко.

Історія не знає жодної країни, де б марксисти-ленінці побудували справедливе і заможне суспільство: СРСР, Китай, Куба, Югославія, Румунія, Кампучія, Північна Корея – всюди комуністичні режими були криваві.

"Сталин – это Ленин сегодня", – твердила большевицька пропаганда. "Мы на горе всем буржуям мировой пожар раздуем", – співали червоноармійці. "Світова революція" не вдалася. Тоді Сталін змовився з Гітлером про поділ Європи ("Пакт Ріббентроп-Молотов" від 23 серпня 1939 року). Захопивши Польщу, союзники провели спільний парад переможців.

Сталін захопив Західні Україну і Білорусію, Литву, Латвію, Естонію, Бессарабію, розв`язав війну з Фінляндією, збирався напасти на Німеччину, але Гітлер його випередив 22 червня 1941 року. Уже в липні того року наше село окупували німці.

У листопаді 1943-го повернулися червоні і мобілізували наших хлопців та дядьків. За те, що вони українці і що були під німецькою окупацією, маршал Жуков кинув їх (у куфайках) під Шепетівкою під німецькі кулемети – одна ґвинтівка на десятьох: "Зброю здобудеш у бою". Більшість із тих 220, що записані на Дошці пам`яті, загинули марно… Вічна їм пам`ять.

Радянських назв вулиць у 20 разів більше, ніж "незалежних" (ІНФОГРАФІКА)

А хто повернувся з війни живим – знову запрігся в колгоспне ярмо. "Ні корови, ні свині, тільки Сталін на стіні. Він показує рукою, куди їхать за мукою". У Галичину, бо там ще не було колгоспів, тому був хліб. А чи не стояли ми в чергах за хлібом у часи "вірних ленінців" Микити Хрущова і Леоніда Брежнєва?

За такі-от "наклепи на радянську дійсність" і я був тричі ув`язнений. Батько 1974 року приїхав на побачення в Мордовію і дорікав мені: "Ми воювали, а ви…" – "І що ви мені завоювали? Оцю тюрму?".

Ми зруйнувати "тюрму народів", "імперію зла". Проголосили 1991 року незалежність – від Соловків, Сибіру, Магадана, від кривавої російської комуністичної імперії.
Кількість жертв репресій, депортацій, голодоморів і воєн не піддається підрахунку. Це приблизно третина українського народу, якщо не більше. І це були найкращі люди.

Як світ називав Леніна - "Vladimir" чи "Nikolai"? І як він називав себе?

Усі наші теперішні біди від того, що внаслідок сатанинської комуністичної селекції ми втратили найкращих, найрозумніших людей – нашу національну еліту. Натомість Україну заполонило чуже, безбожне, аґресивне "матоязичноє насєлєніє", яке прибрало до свої рук усю економіку, залишивши нам, українцям, пісеньку: "Запануємо ми, браття, у своїй сторонці".

У нас не український уряд – це "сборная СССР". Там українців майже нема. Україна для тих урядовців – не Батьківщина, а лише територія і населення – для пограбування.
Ніколи ми не станемо вільними господарями в своїй хаті, залишаючись "ленінцями" і задивляючись на "зорі Кремля".

"Сила безсилих". Вацлав Гавел про те, як перемогти тоталітарну державу

Чужі, ворожі символи психологічно тримають нас у московському полоні.

Ще 14 квітня 1992 року перший Президент України Леонід Кравчук розпорядився ліквідувати символи неіснуючого СРСР та застарілі символи. Наша сільська влада не виконала цього розпорядження: досі серед села бовваніє пам΄ятник ворогу українського народу - Леніну.

Президент Віктор Ющенко Указом № 432/2009 від 12 червня 2009 року вимагав забезпечити "вжиття в установленому порядку додаткових заходів щодо демонтажу пам`ятників і пам`ятних знаків, присвячених особам, які причетні до організації та здійснення голодоморів і політичних репресій в Україні, а також щодо перейменування в установленому порядку населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов`язані з іменами таких осіб".

Так виглядає село Ставки, наразі - Леніно, на гуглівській карті

Як повернути селу його історичну назву?

Є два способи. 1. Скликати загальні збори виборців, де була б більшість, і щоб більшість присутніх проголосувала "за". Навряд чи такі збори вдасться зібрати. 2. Одночасно з виборами 28 жовтня провести референдум: "Чи підтримуєте Ви відновлення історичної назви села "Ставки"? Оскільки мінинці не захочуть ставати ставчанами, то слід поставити ще одне питання: "Чи підтримуєте Ви відновлення села Мінини?" (це село приєднали до Леніне у 1959 році - їх розділяє яр зі струмком). Для цього сільська Рада має прийняти постанову про референдум і домогтися згоди на це районної влади.

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя революції ховали шість років

Ставчани, мінинці, мар`янівці, рудняни! Закликаю вас зобов`язати своїх депутатів проголосувати за повернення історичної назви Ставкам, за відновлення Мінин як окремого села (саме так правильно: Мінини, а не "Мініно"). Домагаймося референдуму з цих питань під час виборів 28 жовтня 2012 року і всі проголосуймо за це. А заразом приберімо й пам`ятник Леніну. Кому він потрібен – хай забере та поставить його собі на городі.

Ініціативна група з протидії фальсифікаціям щодо Голодомору-геноциду: Відкритий лист науковців та громадськості щодо фальсифікацій у сфері дослідження та поширення інформації про Голодомор–геноцид Українського народу

Збільшення кількості жертв Голодомору без достатніх ґрунтовних і фактологічних досліджень та верифікації їх результатів завдають непоправної шкоди відновленню та збереженню національної пам’яті українського народу.
Такий крок виставляє найбільшу трагедію українського народу як предмет маніпуляцій, де кількість жертв визначається не об’єктивними дослідженнями, а фальсифікаціями

Ініціативна група «Першого грудня»: Надходить велика доба

Звернення Ініціативної групи «Першого грудня»

Віталій Скальський: Два дні Третього Універсалу

За текст Третього Універсалу йшла серйозна боротьба. Сперечались за кожне речення. Сперечались майже як за статті Конституції України у червні 1996 року. Найбільш обговорюваними були питання приватної власності на землю та права національних меншин

Богдан Червак: «Другий» Базар

Серед 359 бійців армії УНР, хто у 1921 році вирушив з Польщі на допомогу учасникам антирадянського повстання в Україні та був розстріляний більшовиками під селом Базар, є Лука Червак. Коли історія промовляє до тебе знайомими і рідними іменами, ти особливо гостро розумієш відому всім істину: історія твориться не абстрактними героями, історія твориться кожним із нас особисто.