УПЦ МП: "Інформаційна війна проти цервки загрожує стабільності"

Інформаційна війна проти Української Православної Церкви (УПЦ) загрожує внутрішній безпеці та стабільності в країні.

Таку думку висловив керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) на зустрічі з послом Італії в Україні Фабріціо Романо, яка відбулася у Києво-Печерській лаврі, повідомляє УНІАН.

Під час зустрічі митрополит Антоній та італійський дипломат поділилися думками щодо ситуації в українському суспільстві та обговорили роль і можливості УПЦ в утриманні єдності українського народу.

Зокрема, митрополит Антоній розповів, що протягом останнього часу проти УПЦ у деяких ЗМІ ведеться спланована інформаційна війна з використанням неперевіреної, а інколи й відверто наклепницької інформації.

На думку церковного ієрарха, такі дії приводять до напруження всередині суспільства і загрожують внутрішній безпеці та стабільності в країні.

Посол нагадав, що найближчим часом Італія переймає головування в Європейському союзі і погодився з баченням ієрарха та відзначив, що його країна в міру можливостей докладатиме зусиль, щоб сприяти подоланню української кризи, а також робитиме все можливе задля збереження стабільності в Європі.

"Україна – серце Європи, і ми не можемо допустити, щоб існував такий фактор дестабілізації. Це небезпечно для всього континенту", - сказав Романо, відзначивши, що рішення конфлікту в Україні має бути знайдене дипломатичним шляхом.

Як відомо, у червні 2014 року УПЦ (Московський патріархат) закликала негайно звільнити захоплених сепаратистами на Донбасі спостерігачів ОБСЄ.

Дивіться також:

УПЦ МП не віддасть Лавру сепаратистам

УПЦ МП вшановує постраждалих від сталінізму

Митрополит Володимир: "Голодомор спричинила влада"

Київ новомучеників. Як убивали православних священиків

Дядько і брат митрополита УПЦ Володимира були підпільниками ОУН

Амфілохій Почаївський - святий УПЦ МП, який допомагав УПА

В УПЦ МП молитовно пом'янули Петлюру і Коновальця

УПЦ МП готова перейти на українську мову

Інші матеріали за темою "УПЦ МП"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.