Мін'юст РФ: "Меморіал" підриває конституційний лад Росії"

Міністерство юстиції РФ передало до Генпрокуратури матеріали планової перевірки правозахисного центру "Меморіал", в ході якої було встановлено, що члени правозахисної організації "підривали основи конституційного ладу РФ".

Про це йдеться у відповіді Мін'юсту на запит Комерсанта про те, які наслідки матимуть результати перевірки.

На запитання газети про те, "чи означає позиція Мін'юсту, що будь-яка критика держвлади підриває основи конституційного ладу, і які критерії такої оцінки", Мін'юст не відповів.

Натомість чиновники зазначили, що опубліковані на сайті "Меморіалу" думки свідчать про участь організації "в політичній діяльності", що є однією з ознак "іноземного агента".

Правозахисний центр "Меморіал" був визнаний "іноземним агентом", тобто некомерційною організацією з іноземним фінансуванням, яка веде політичну діяльність, в 2014 році.

Правозахисна організація добровільно прийняти статус "іноземного агента" відмовилася.

У серпні повідомлялося, що Мін'юст зажадав оштрафувати "Меморіал" за те, що організація не вказує на своїй друкованій продукції, що є "іноземним агентом".

Висновки про те, що співробітники "Меморіалу" "підривали основи конституційного ладу РФ, закликаючи до повалення чинної влади і зміну політичного режиму в країні" були зроблені за підсумками першої планової перевірки цієї організації, проведеної Мін'юстом.

Відомі правозахисники та діячі культури РФ зібрали вже близько 100 підписів під відкритим листом на захист "Меморіалу". У листі міститься вимога до Мін'юсту "негайно відмовитися від даних звинувачень і принести вибачення на адресу правозахисного центру "Меморіал".

Як відомо, 5 листопада 2015 року мін'юст РФ визнав "іноземним агентом" Науково-інформаційний центр "Меморіал" – регіональну організацію, що входить до складу Міжнародного історико-просвітницького товариства "Меморіал".

ТАКОЖ:

В Росії знищують музей табору, де помер Стус

Мінкульт РФ вважає недоцільним пам'ятати про жертв репресій

В єдиному підручнику з історії Росії Сталіна зобразять реформатором

Товариство "Меморіал" у РФ визнали "іноземним агентом"

Росіяни забувають про сталінські репресії. СОЦІОЛОГІЯ

Інші матеріали на тему "СУСПІЛЬСТВО"

Інші матеріали на тему "РЕПРЕСІЇ"

Інші матеріали на тему "ЗАСТОЙ"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.