Артефакт з піраміди Хеопса знайшли у коробці для сигар

У британському Абердині в коробці з-під сигар знайшли втрачений єгипетський артефакт.

Він може пролити нове світло на велику піраміду Хеопса, сподіваються науковці, повідомляє ВВС. України.

 
ФОТО: UNIVERSITY OF ABERDEEN

Випадкове відкриття зробила працівниця Абердинського університету під час перевірки колекції.

Фрагмент деревини віком 5000 років, що розпався на кілька шматків, вважають надзвичайно важливим.

Інженер Вейнман Діксон вперше виявив його у 1872 році в одній з камер піраміди Хеопса, що належала дружині фараона.

Шматок кедра, який, як вважають, використали під час будівництва піраміди, подарували Абердинському університету 1946 року, але пізніше загубили.

Його знайшла помічниця куратора Абір Еладані, вивчаючи предмети азійської колекції університету.

Абір, яка родом з Єгипту та 10 років працювала в музеї в Каїрі, зіставила знахідку з іншими історичними записами та малюнками.


Захований на видному місці

"Я підняла документи по Єгипту і відразу зрозуміла, що це і що пропажа була фактично у всіх на очах. Вона просто потрапила не в ту колекцію", - каже вона.

"Я археолог і працювала на розкопках у Єгипті, але ніколи не думала, що саме тут, на північному сході Шотландії, знайду щось настільки важливе для спадщини своєї країни, - додала дослідниця. - Це лише невеликий фрагмент деревини, але він дуже важливий, з огляду на, що це один з трьох предметів, які коли-небудь були виявлені всередині піраміди Хеопса".

Два інших предмети, знайдені Вейнманом Діксоном, - м'яч і гак – зараз зберігаються у Британському музеї, але деревини не було.

"Колекції університету налічують сотні тисяч предметів, шукати подібний артефакт – це, як шукати голку в копиці сіна, - додає Абір. – Тому я не могла повірити, коли зрозуміла, що було всередині цієї звичайної бляшаної коробки для сигар".

Обмеження, пов'язані з Covid, затримали дослідження кедрового фрагмента, але нещодавно отримані результати показують, що деревина може бути датована 3341-3094 роками до Р.Х.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.