"Історична Правда" на ZIK. Випуск №8. ВІДЕО

Восьмий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK.

У фокусі передачі - розмова з дисидентом Василем Овсієнком про міру відповідальності адвоката Віктора Медведчука за трагічну долю Василя Стуса. Питання - чи вбивав Медведчук видатного українського поета? Які існували інші приклади адвокатської діяльності у дисидентських справах у 1970-1980-ті роки?

Книга тижня - до річниці т.зв. Квітневої революції - "Афганистан в огне" (видавництво "Сучасність", Мюнхен, 1985). 

Також у програмі - опитування на вулицях Донецька і Львова. Гість - політолог Станіслав Федорчук, з яким говоримо про маловідому українську історію та сьогодення Донбасу. Чому національний університет у місті горняків так і не став носити ім'я свого найвидатнішого студента - Василя Стуса?

І, наприкінці, у рубриці "Музика з історією" стара лемківська пісня, яку виконує Софія Федина - до чергової річниці Акції "Вісла"

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".