Значки Лютневої революції. 9 місяців Росія була республікою. ФОТО

Лютнева Революція 1917 року (яка стала початком і української національної революції) перетворила Російську імперію на республіку. Цар відрікся від престолу, а влада перейшла до рук Тимчасового уряду, який оголосив вибори в Установчі збори - аналог парламенту.

Представлені тут відзнаки в 99% були не нагородами, а просто революційними нагрудними жетонами - на кшталт значків "ТАК!" або футболок "Пора!" періоду Помаранчевої революції. Жетони випускалися різними майстернями або навіть партіями для революційно налаштованого люду.

Партії і люди радісно обмінювалися і торгували цими значками, висловлюючи ентузіазм щодо рівності, свободи і братерства, які настануть із приходом демократії.

Детальніше про Лютневу революцію читайте у розділі "Тексти"

Символом Лютневої революції став червоний колір. В мові активно почали вживати звернення "товариш", а царат назвали "старим режимом".

Поки ентузіазм не стих, популярні були жетони з революційними гаслами та портретами вождів. Часто ще зустрічається жінка в кокошніку - це символ Звільненої Росії.

А коли ентузіазм стих, у листопаді (за новим стилем) 1917-го під проводом більшовиків відбулося те, що в СРСР називалося "Велика Жовтнева Соціалістична революція".

Фото: форум сайту "Фалеристика.info"

Інші публікації за темою "НАГОРОДИ"