У Москві буде пам'ятник солдатам Першої світової війни. ФОТО

В Росії визначили переможця конкурсу на кращий пам'ятник героям Першої світової війни у Москві.

Про підсумки підбиття конкурсу повідомив міністр культури РФ Владімір Мєдінскій, повідомляє "Лента" з посиланням на "Інтерфакс".

На відкритому всеросійському конкурсі переміг проект художника Андрєя Ковальчука. Пам'ятник установлять на Поклонній горі між Тріумфальною аркою та музеєм Великої вітчизняної війни 1 серпня 2014 року, до сторіччя з початку війни.

 Проект-переможець

У центрі скульптурної композиції авторства Ковальчука - солдат у польовій формі Російської імператорської армії з Георгіївським хрестом на грудях.

Позаду головної скульптури на тлі російського прапора зображені озброєні багнетами військові. На пам'ятнику буде напис - "Воїнам, полеглим у роки Першої світової війни".

 Солдатики захищають церквушки

Кращий проект монумента був обраний на засіданні спеціального журі, до якого увійшли міністр культури і голова Російського військово-історичного товариства (РВІТ) Мєдінскій, виконавчий директор РВІТ Андрєй Назаров і директор музею ВВВ Владімір Забаровскій .

У другий етап конкурсу пройшло 15 із 32 конкурсантів. Також проводилося інтернет-голосування, яке завершилося у серпні. За словами Мєдінского, загалом на сайті проголосували близько 200 тисяч користувачів.

В російському інтернеті говорили про можливу накрутку голосів, оскільки захист від повторного голосування на сайті РВІТ діяв тільки за IP-адресою. Відповідно, накрутки могли проводитися за допомогою програм, що змінюють IP.

Фото: 1914.histrf.ru

Проект Ковальчука, згідно з голосуванням на сайті, не входив навіть у трійку лідерів. Він набрав шість відсотків голосів, у той час як перше місце розділили два інших проекти, які набрали по 23 відсотки голосів кожен.

Скульптор Андрєй Ковальчук з 2009 року є головою правління Спілки художників Росії. У 2007 році він став лауреатом Державної премії РФ. Ковальчук створив пам'ятники Петру І, імператриці Марії Олександрівні, патріарху Алексію II, Тютчеву, Пушкіну та іншим.

Як відомо, Перша світова війна (1914-1918) завершилася крахом Російської, Німецької, Османської та Австро-Угорської імперій і створення на їхньому місці незалежних держав або протекторатів Ліги націй.

Внаслідок незадоволення громадськості Російської імперії перебігом війни у країні було проголошено республіку (лютий 1917 року), яку було повалено в результаті перевороту, здійсненого більшовицьким крилом Російської соціал-демократичної робітничої партії восени 1917 року.

В часи СРСР Перша світова називалася "імперіалістичною війною" і замовчувалася.

Як відомо, уродженець Сміли (Черкащина) Владімір Мєдінскій, який став міністром культури РФ у травні 2012 року, є функціонером провладної партії "Єдина Росія" і автором популярних історичних книг із "позитивним піаром російської історії".

Мєдінскій входив до складу президентської комісії з протидії фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії і є членом правління фонду "Русский мир".

Дивіться також:

Як у світі відзначатимуть 100-річчя з початку Першої світової

У британських школях думають, що Перша світова - перемога над Наполеоном

1917: реконструкція різанини в болотах біля Іпру. ВІДЕО

Як села перетворюються на місячний ландшафт. Аерофотозйомка Першої світової

Танкіст Великої війни малював битви, в яких брав участь. ФОТО

Три історії кохання Першої світової в Україні

Російський антиквар розкопував могили Першої світової на Закарпатті?

На Львівщині відкрили обеліск солдатам Першої світової. ФОТО

Помер останній ветеран Першої світової війни. ФОТО

Всі матеріали за темою "Перша світова війна"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.