Десятинна церква. Тест на зрілість Юрія Мірошниченка

Оскільки текст Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХрамоЧос", але не відповідає на жодне із поставлених там питань – цілком логічно ці питання повторити ще раз.

Оскільки текст нардепа-"регіонала" Юрія Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХРамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної", але не відповідає на жодне із поставлених у тому тексті питань – цілком логічно ці питання повторити іще раз.

Їх лише п’ять. Для зручності питання мають варіанти відповідей.

Дорогий Пане Юрію, поставте хрестик! Цей тест – на Вашу зрілість.  

1. Хто видав землевідвід громаді "Десятинного монастиря" УПЦ МП? 

А. Господь особисто

Б. Господь посередництвом Леоніда Черновецького

В. Рівноапостольний Князь Володимир Святий у 989 році

Г. Відчепіться, нема жодного землевідводу 

2. Звідки відомий вигляд історичної Десятинної церкви, якщо археологи і історики стверджують, що не дійшло жодного її зображення, і ніхто не знає, як вона виглядала? 

А. З таємних архівів Ватикану

Б. Зі Звитків Мертвого моря

В. Архімандриту Гедеону було видіння

 3. Згідно проекту "музеєфікації Десятинки", що - за деякими джерелами - був створений єпархіальним архітектором Ольгою Кругляк, крізь історичні фундаменти Десятинки і розташованого поруч княжого палацу пройдуть буронабивні палі діаметром більше 80 см. Скільки їх буде?

А. 64

Б. 164

В. Стільки ж, скільки треба, щоб збудувати хмарочос Бурдж Халіфа висотою 828 метрів 

4. Чому ЮНЕСКО, ІКОМОС, Спілка Археологів, директор Інститут Археології НАНУ академік Петро Толочко та Патріарх Московський Кирил висловлюються проти "відбудови" Десятинної церкви?  

А. Бо це заборонено міжнародним законодавством, яке є частиною національного

Б. Бо ніхто не знає, як Десятинка виглядала

В. Біс поплутав 

5. Порушувати світські закони шляхом рейдерського захоплення території Національного музею історії України – це згідно канонів Православ’я?

А. Так

Б. Ні

В. Наші закони - Євангелія

Г. Що таке закони?

P.S. Щодо кількадесят кілобайт православної риторики. Сказано: "Дух дихає, де хоче". Духові не потрібні стіни. Церква не в стінах, а в людях. Духові потрібні праведні душі і добрі вчинки. Рейдери не зможуть побудувати Святиню. Бо навіть, якщо Господь спить – люди не спатимуть.

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинки. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинці - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Наталя Дзюбенко-Мейс: Тільки пам'ять може зупинити безумство воєн і ненависті. Пам'яті Джеймса Мейса

3 травня виповнюється двадцять років з часу відходу у вічність американського дослідника історії України, виконавчого директора американської конгресової комісії по вивченню Великого Голоду 1932-33 років в Україні, професора Джеймса Мейса. Тема Голодомору ламала і мучила його. Ця тема випалила йому душу й призвела до трагічного кінця.

Дарця Веретюк : Національне Військове Меморіальне Кладовище. Як уніфікувати пам'ятні знаки?

Військові меморіальні комплекси - це не про нагромадження окремих пам'ятників і безпросвітну скорботу. Увесь комплекс є великим пам'ятником на знак шани і поваги до свідомого зрілого рішення чоловіків і жінок стати на захист країни і її територіальної цілісності. Це про їх подвиг, безвідносно віку, кольору шкіри, зросту, довжини волосся, релігійних вподобань, статків, професій та інших розрізнюючих ознак. Бо була одна на всіх ознака, котра всіх об'єднала — ідея свободи та незалежності.

Дмитро Крапивенко: Алла Пушкарчук - Рута, яку не вберегли

Загинула Алла Пушкарчук (Рута). Тендітна дівчина, що пішла на війну ще у 2014-му, залишила світ мистецтва, навчання в університеті Карпенка-Карого і омріяну кар'єру театрознавиці.

Ярослав Пронюткін: Тут спочиватимуть наші герої: хто має право бути похованим на головному Меморіалі країни?

Національне військове меморіальне кладовище — це меморіал на багато років вперед. За всіма прогнозами поховання тут можуть відбуватися протягом наступних 40-50-ти і більше років. Меморіал призначений винятково для військовослужбовців — тих, які загинули в бою під час цієї війни, та тих, які мали видатні заслуги перед батьківщиною, та покинуть цей світ через дуже багато років.