Спецпроект

Будівля Національного художнього музею - під загрозою?

Колектив Національного художнього музею України боїться, що споруда закладу буде пошкоджена внаслідок будівництва по сусідству 10-поверхівки. Висотку збудують на місці історичного будиночку, де в часи СРСР був центр рухівського самвидаву.

В Угорщині вирахували "нацистського злочинця №1". Владі байдуже

Британські репортери вистежили в Будапешті Ласло Чатарі, якого єврейські організації називають "нацистським злочинцем номер один". Угорські державні відомства самоусунулися від цієї справи.

Наукова конференція про "Київську старовину" - шукають доповідачів

26-27 листопада 2012 р. в Києві відбудеться Міжнародна науково-практична конференція “Київська старовина” в українському соціокультурному просторі: історичний, джерелознавчий, біографічний дискурси".

В Києві хочуть перейменувати ще одну вулицю на честь Січневого повстання

Вулиці Івана Клименка в Солом'янському районі повернуть історичну назву – Преображенська.

До організації ЄС, яка вивчає злочини тоталітаризму, приєдналися українці

Центр досліджень визвольного руху (ЦДВР) та Меджліс кримськотатарського народу стали членами Платформи європейської пам’яті та сумління.

СТРАЙК РОСІЙСЬКОЇ ВІКІПЕДІЇ ПРИЗВІВ ДО ПОПУЛЯРНОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ

У день страйку російської Вікіпедії 10 липня відвідуваність статей української Вікіпедії значно перевищила середньостатистичні показники.

Міліція підтвердила, що Андріївський узвіз уже не є пішохідним

На Андріївському узвозі в Києві встановлено знак "Рух заборонено", який згідно з Правилами дорожнього руху дозволяє проїзд транспорту.

Німецький суд не дозволив продавати уривки з "Майн Кампф"

Британський видавець Пітер МакГі, який вийшов на баварський ринок з брошурою, що представляє собою коментовані уривки з творів Гітлера, в червні 2012 р. отримав судову заборону на поширення свого видання.

В Києві говоритимуть про сталінські злочини в західній історіографії

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні організовує публічну подіумну дискусію "Відображення репресій та інших злочинів радянського тоталітарного режиму в пострадянській та західній історіографії й архівній справі".

В'ятрович розповість під Українським домом про УПА

Історик Володимир В’ятрович прочитає відкриту лекцію "УПА. Слід в історії". Захід відбудеться в рамках "Народного університету" біля Українського дому, де тривають протести проти "мовного" закону.

Скорик залишить старий фасад ЦУМу, а все інше переробить

Проект реконструкції київського ЦУМу передбачає збереження історичної частини фасаду 1939 року будівництва, який є пам'ятником архітектури.

Переклали книгу "Примарний мир. 1945" - про початки Холодної війни

Вийшла друком книга "Примарний мир. 1945. Незавершена війна". Історичний твір розповідає про те, як Друга світова війна обернулася Холодною війною.

Містобудівна рада не схвалила проект перебудови ЦУМу на Хрещатику

Містобудівна рада Києва не схвалила проект перебудови ЦУМу.

На дні Дніпра під Хортицею знайшли 500-річний човен

У Запоріжжі біля острова Хортиця вчені підняли на поверхню човен, якому, за попередніми підрахунками, 500 років.

Сталіна могли вбити з наказу Йосипа Тіто - словенський історик

Інсульт, котрий убив Йосипа Сталіна, був спровокований найманим вбивцею, котрого підіслав керівник соціалістичної Югославії Йосип Броз Тіто.

Російське ТБ розповідає про "извращение русской истории". ВІДЕО

Державний Перший телеканал Росії показав новинний сюжет про мовні баталії в Україні. Російські телевізійники кажуть про "роки насильницької українізації, спотворення історії, брехню про геноцид і бендерівців" тощо. Також говорять про 20 млн росіян в Україні, у той час як за переписом їх 8 млн.

ПУТІН ХОЧЕ ДАВАТИ ПАСПОРТИ ВИХІДЦЯМ ІЗ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

Президент Росії Володимир Путін вважає за необхідне повернутися до питання про полегшений порядок надання російського громадянства колишнім громадянам СРСР.

Археологи знайшли невідому дорогу в місто інків Мачу-Пікчу. ФОТО

Перуанські археологи виявили невідому з часів інків (XVI сторіччя) чотирикілометрову ділянку дороги в Мачу-Пікчу.

Затулін святкуватиме в Україні річницю подорожі Катерини ІІ до Криму

Інститут країн СНД проведе в Україні низку заходів з нагоди 225-річчя великої подорожі Катерини II до Новоросії та Криму.

Уряд Індії викупив архіви Ганді

Уряд Індії придбав на аукціоні "Сотбіс" зібрання листів, паперів і фотографій лідера індійського національно-визвольного руху Махатми Ганді.