Спецпроект

Дружину розвідника Зорґе відправили на заслання бездоказово - ФСБ

Дружина легендарного радянського розвідника Ріхарда Зорґе Катерина Максимова, яка померла в 1943 році на засланні в Сибіру, ​​сама "зізналася" у шпигунстві, хоча доказів цьому не було, свідчать архіви ФСБ Росії.

Скоро Київрада виконає прохання США щодо перейменування Танкової на Сікорського?

Комісія Київради з питань культури і туризму підтримала звернення Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв щодо перейменування вулиці Танкової у Шевченківському районі на бульвар Ігоря Сікорського - там посольству США надана земельна ділянка для розміщення дипломатичної місії.

13 країн Європи створили аналог спільного Інституту національної пам'яті

Наші колишні сусіди по соціалістичному табору спільно вивчатимуть досвід сталінізму і комунізму - і поширюватимуть це знання на Захід. Щоб там не забували, що нацизм не був "єдиним абсолютним злом".

Волзькі татари згадали, як Іван Грозний брав Казань (ФОТО)

В Казані відбулися мітинг і хода, приурочені до 459-ї річниці трагічної битви біля стін місцевого кремля, під час якої війська Івана Грозного взяли столицю Казанського ханства.

Презентують мемуари радника Кравчука, Ющенка і Януковича

У Києві презентують книгу спогадів знаного у світі економіста професора Богдана Гаврилишина "Залишаюсь українцем".

Сьогодні - 80 років з дня заснування Держрезерву СРСР

17 жовтня 2011 року відзначається 80-річчя з дня створення Держрезерву СРСР.

Розпад СРСР і поява комп'ютера - головні події 1991-го за оцінкою росіян

Розпад СРСР і створення на його місці СНД сьогодні видається росіянам найголовнішою подією 1991 року (48%), свідчать результати опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД).

Портников: "Бандерівці все програли. Справжній лідер галичан - Шептицький"

Справжнім лідером українців Галичини 30-х років минулого століття був не Степан Бандера, а митрополит Андрей Шептицький. Бандерівці зазнали повної поразки. Сьогодні ж будь-які радикальні дії тільки руйнують країну.

В центрі Донецька студенти перейменували проспект Ватутіна на "Героїв УПА"

Сьогодні в центрі Донецька студенти заклеїли на будівлі по проспекту Ватутіна вивіску зі справжньою назвою вулиці, перейменувавши її на вулицю "Героїв УПА".

Націоналісти вимагали від Януковича пам'ятників

Від президента України Віктора Януковича вимагають встановити в Києві пам'ятники Івану Мазепі, Степану Бандері, Роману Шухевичу та Симону Петлюрі, а також проголосити день Покрови Пресвятої Богородиці днем захисника вітчизни замість 23 лютого.

Азаров поскаржиться Європі на село, яке назвало вулицю на честь "Нахтіґалю"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає ганьбою для країни перейменування вулиці Миру на вулицю імені батальйону "Нахтіґаль" у Львівській області.

СУД НЕ ПОВЕРТАТИМЕ БАНДЕРІ І ШУХЕВИЧУ ЗВАННЯ ГЕРОЇВ

Вищий адмінсуд відмовив у допуску до провадження Верховного Суду справи про позбавлення лідера ОУН Степана Бандери і головнокомандувача УПА Романа Шухевича звань героїв.

Вулицю Малиновського на Оболоні перейменують в Архипенка

Комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради підтримала пропозицію перейменувати вулицю маршала Малиновського в Оболонському районі міста Києва на вулицю Олександра Архипенка.

Відкриють пам'ятник на честь підпільників ОУН з Богуслава (Київщина)

У суботу, 15 жовтня, в м. Богуславі Київської області вшанують членів Організації Українських Націоналістів (революційної).

На річницю УПА маршируватимуть сім політичних сил

69-ту річницю створення Української повстанської армії (УПА) у Києві будуть святкувати сім партій і організацій.

Перед візитом Януковича знищили білборди і плакати про УПА

Напередодні візиту у Кам'янець-Подільський президента Віктора Януковича були знищені білборди та плакати, присвяченні річниці створення Української Повстанської Армії.

У Києві можна буде послухати Тімоті Снайдера

Видавництво "Грані-Т", Польський інститут у Києві та Всеукраїнська асоціація викладачів історії "Нова доба" запрошують на зустріч з
із істориком Тімоті Снайдером (Єльський університет, США).

Українська Вікіпедія вийшла на третє місце у світі за популярністю

Українська Вікіпедія вийшла на третє місце в світі за темпами зростання популярності, поступившись лише китайській та індонезійській.

Анонс: обговорення уніформи Армії УНР та інших одностроїв

19 жовтня 2011 року у Музеї Української революції 1917-1921 років відбудеться зустріч з головним редактором часопису "Однострій" В.Манзуленком та обговорення змісту і тем часопису.

ВУЛИЦЮ МИРУ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ НА "ВОЇНІВ НАХТІҐАЛЮ"

За пропозицію депутата від партії "Свобода" центральну вулицю села на Львівщині перейменовано на Воїнів батальйону "Нахтіґаль". "Свободівець" сказав, що "Миру - це пережиток радянських стереотипів". Після цього депутати, вважаючи назву вулиці непатріотичною, одноголосно проголосували за її зміну.