Спецпроект

На екрани вийшов художній фільм-біографія Маргарет Тетчер (ВІДЕО)

У Лондоні відбулася європейська прем'єра фільму "Залізна Леді" - біографічної драми про кар'єру колишнього прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер.

Розпочав роботу ще один історичний портал

1 січня 2012 року розпочав роботу новий інтернет-проект, присвячений історії - Historians.in.ua. Його редакція позиціонує сайт як майданчик для академічного спілкування вчених і всіх, хто цікавиться історією і відчуває потребу "раціональної критичної рефлексії".

У Почаєві Януковичу подарували ікону з "капеланом УПА"

Під час святкування Різдвяних свят настоятель Почаївської Лаври подарував президенту Віктору Януковичу ікону з зображенням преподобного Амфілохія - канонізованого УПЦ Москового Патріархату святого, який допомагав підпіллю Української Повстанської армії.

Знайдено найдавніше у світі зображення Вавилонської вежі

Найдавніше у світі зображення Вавилонської вежі, точніше - реального прототипу біблійної споруди - виявлене на одній із стел Нововавилонського царства, що зберігається в приватній колекції.

У Рівному хочуть пам'ятник художнику УПА

Рівненська міськрада вирішила викупити у Рівненського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом пам’ятник художнику, члену Організації українських націоналістів і Української головної визвольної Ради Нілу Хасевичу.

Сьогодні - 120 років із дня народження Толкіна (ФОТО)

У всьому світі шанувальники творчості Джона Толкіна святкуватимуть його день народження. Письменникові сьогодні виповнилося б 120 років.

Генпрокуратуру просять перерахувати гроші, витрачені на музей Шевченка

Віце-спікер Микола Томенко просить генпрокурора Віктора Пшонку перевірити ефективність використання бюджетних коштів при реконструкції музею Тараса Шевченка в Каневі в період 2010-2011 років.

Естонці святкують 92-річчя перемоги над німцями й РСФСР

В Естонії у вівторок відзначать День пам'яті воїнів Визвольної війни.

В Одесі заборонили марш до дня народження Бандери

Одеський окружний адміністративний суд 29 грудня заборонив проведення маршу до річниці від дня народження лідера ОУН Степана Бандери. Захід планувалося провести в Одесі 1 січня.

Зруйновані Євро-2012 вали "Київської фортеці" відновлять

У бюджет міста Києва на 2012 рік внесено 1,7 млн грн на реконструкцію валів Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця".

Янукович повернув Дню флоту радянську дату

Президент Віктор Янукович переніс святкування Дня флоту України з першої на останню неділю липня.

У Ніжині демонтують пам'ятник Леніну

Міська рада міста Ніжин (Чернігівська область) прийняла рішення прибрати пам'ятник Леніну з центральної площі міста.

ЯНУКОВИЧ СКАСУВАВ ДЕНЬ СВОБОДИ 22 ЛИСТОПАДА

Президент Віктор Янукович скасував День свободи 22 листопада і День соборності 22 січня, натомість заснувавши День соборності і свободи 22 січня.

Прикарпатські депутати скинулися по 10 тисяч кожен на палац Потоцьких

Iвано-Франкiвська мiська рада вирiшила провести реставрацiю в'їзної брами пам'ятки архiтектури XVII столiття - комплексу палацу родини Потоцьких - засновникiв мiста за благодiйнi кошти.

Розпродаж артефактів, врятованих із "Титаніка" (ФОТО)

Врятовані під час катастрофи "Титаніка" артефакти будуть виставлені на аукціон у зв'язку зі 100-річчям із дня трагедії. Серед них посуд, гроші, частини корабельного оснащення і навіть шматок правого борту - того самого, який проломив айсберг.

2011 рік може стати найбезпечнішим за всю історію цивільної авіації

Динаміка нещасних випадків з літаками за останні 11 місяців свідчить про те, що 2011 рік може стати найбезпечнішим в історії сучасної цивільної авіації.

На Волині у штанах із секонд-хенду знайшли німецьке антивоєнне послання

Прямо таки різдвяна казка у стилі Діккенса - мешканка Любомля купила поношені джинси з Німеччини, попередній власник яких залишив у кишені 100 євро і записку про те, що його дід загинув в Україні під час Другої світової.

У Хмельницькому обмалювали пам'ятник діячеві радянської УНР (ФОТО)

В ніч із 26 на 27 грудня невідомі обписали фарбою погруддя науковця, революціонера-більшовика і державного діяча УРСР Володимира Затонського у центрі Хмельницького.

Відкрили меморіальну дошку "донецькому" прем'єру УРСР

У центрі Києва, на будинку за адресою Десятинна, 8, де мешкав голова Ради Міністрів Української РСР (1972-1987) Олександр Ляшко, відкрито пам'ятну дошку. Саме за його урядування в Україні була збудована основна мережа автодоріг, яка експлуатується донині.

У Києві під загрозою відомі пам'ятки (ФОТО)

У бюджеті Києва 2012 року на збереження, розвиток, реконструкцію та реставрацію пам’яток історії та культури заплановано видалити всього 2,2 млн грн за мінімальної потреби в 28,8 млн грн. Під загрозою опинилися відомі будівлі і монументи - від колони Магдебурзького права до монітора "Желєзняков".